05.02.2015 12:19

Nová superkapela Art of Anarchy nahrává první album

Na počátku letošního roku se dali dohromady zpěvák Scott Weiland z bývalých Velvet Revolver, kytarista Guns N' Roses Ron „Bumblefoot“ Thal, baskytarista John Moyer z Disturbed, druhý kytarista Jon Votta a za bicími Vince Votta, aby nahráli první album hard rockové / heavy metalové kapely Art of Anarchy. To má přijít na jaře.

Scott Weiland prohlásil, že sice nahrál vokály a napsal text pro několik písní na desce, plnohodnotným členem kapely však není; jeho současný projekt The Wildabouts je hlavní náplní jeho současné hudební tvorby. V tomto ohledu se objevovaly různé nesrovnalosti, i kytarista Ron Thal se však snaží Weilandovu pozici v kapele vyjasnit. „Scott je v současnosti zpěvákem,“ říká Thal, „ale ano, jeho sólové album a turné jsou jeho prioritou a jsme stejného názoru, že až vyrazíme na turné, seženeme si jiného vokalistu.“

Thal také dodává, že to není zapříčiněno nějakými neshodami mezi členy. Prý si spolupráci užívají, ale „takhle to chodí“ – umělci spolupracují a o měsíc později vyjde zase jejich sólové album. Výsledkem je jen víc hudby, což je výhoda. Kapela samotná vznikla dlouholetým přátelstvím mezi Thalem Bumblefootem a bratry Vottaovými, kteří dlouho plánovali, že založí kapelu. K nim se přidal později Weiland a Moyer.

Hudebníci doufají, že debutové album Art of Anarchy vyjde ještě na jaře. Weilandovým The Wildabouts vychází první album nazvané Blaster 31. března. Thal zdůrazňuje, že nevidí tyto dva projekty jako soutěž, jen se v tvorbě vzájemně pobízejí a podporují. Uvidíme, jestli bude mít tato „superkapela“ pouze jepičí život, nebo jestli uslyšíme více hudby.

Malou ochutnávku jejich muziky můžete najít zde: 
 
.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.