09.03.2018 7:00

Everything Everything vydali nové EP: A Deeper See

Everything Everything, čtveřice z Manchesteru, která se žánrově dá velmi těžce ohraničit, vydala nové EP s názvem A Deeper See. Kromě coveru známé písně Neila Younga a remixu se zabývají i tématem častých sebevražd mezi muži a technologiemi našeho světa.

Everything Everything v roce 2007 vydali své debutové album Man Alive, které se neobešlo bez pozornosti. Chytlavý indie rock, vtipná videa a singly MY KZ, UR BF a Photoshop Handsome si rychle našly své obecenstvo. Inspirace velikány jako Radiohead dala znát následujícímu vývoji kapely. S následujícími alby Arc (2013), Get to Heaven (2015) se texty vydaných písní posunuly mnohem více ke světové politické situaci, životnímu prostředí, nástrahám terorismu a také například i mentálnímu zdraví naší populace.

Poslední album A Fever Dream z roku 2017 se dostalo na 5. pozici v oficiálním žebříčku prodejnosti Velké Británie a pokračuje ve šlépějích předchozích desek, co se týče experimentů se zvukem a konceptem kontroverzních témat. Ještě před začátkem velkého turné ke zmiňované desce se kapela rozhodla vydat EP s názvem A Deeper See, obsahující 4 písně. Od vydání byly vydány dva singly: Breadwinner a The Mariana.

Pro singl Breadwinner se nenašlo na studiové desce místo, ač už byla nahrávka hotova. Samotné propagační video vytvořil zpěvák Jonathan Higgs, který se snažil vytvořit animaci sama sebe tančícího v kruhu. Balada The Mariana se naopak snaží upozornit na veliké procento sebevražd mezi muži. „Je to o mužské identitě, sebevraždách a aktuální krizi, která jde, věřte tomu nebo ne, ruku v ruce s faktem, že jste mužem." – popisuje zpěvák skladbu, ke které vyšlo nově i video.

 

{youtube}3O7HpIlnxhU{/youtube}

 

„Součástí je pasáž o padání do temného moře... Je to jiný způsob, jak mluvit o věcech jako je deprese." Kromě 2 nových skladeb se na EP objevil také nový remix jedné ze skladeb z posledního studiového alba a cover Neila Younga: Don't Let It Bring You Down, který byl nahrán ve studiích BBC.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.