09.01.2013 13:00

Jana Lota se objeví v novém videoklipu i na koncertech

Česká zpěvačka s charizmatickým hlasem, Jana Lota, natáčí videoklip ke skladbě Sorrow, který světlo světa uvidí 10. ledna. Kromě toho chystá i koncerty v Praze, Plzni a Klatovech.

Devětadvacetiletá zpěvačka Jana Lota, známá například z muzikálu Petra Hapky a Michala Horáčka Kudykam, postupně natáčí videoklipy k deseti písním ze svého aktuálního (již druhého) alba Děvčátko, které je výsledkem spolupráce s producentem a kytaristou skupiny J.A.R. Miroslavem Chyškou. Skladby vyprávějí životní příběhy zpěvačky. Klip k jedné z písní - Sorrow - bude hotový již 10. ledna.

„S natáčením všech příběhů jsme v půlce. V řadě již páté video bude k vidění na mém webu a dalších mých profilových kanálech, a to od půlky ledna. Natáčení proběhlo opět ve spolupráci s mým dvorním kameramanem Zdeňkem Sopůškem. Po dokončení scénáře jsem měla trochu obavy, zda se pro oko diváka ve výsledku propojí čtyři prostředí, která jsem vymyslela. Ale již při natáčení v pražském experimentálním prostoru NoD vznikaly krásné záběry, zkrátka Zdeňkova kamera a posléze jeho postprodukce opět vzala za své. Moc si vážím spolupráce s ním. Je to úžasná pracovní symbióza," říká Jana Lota

Jana Lota odstartovala svou pěveckou dráhu v dívčí kapele Atlantis. Po absolvování Pražské konzervatoře spolupracovala s výraznými osobnostmi české hudební scény nebo kapelami jako Divokej Bill, Kryštof a Wohnout. Zpěvačka se například podílela i na soundtracku filmu Lidice. Skladbou Píseň Duše. Za sebou má již dvě vydané desky, a to Lidi a Děvčátko.

Na začátek roku také chystá hned několik koncertů, v Praze dokonce společně s kapelou O.G. and the Odd Gifts (projekt Ondřeje Galušky a dalších skvělých muzikantů) nebo s Akustickým řezem Marka Dusila. Na chystaných koncertech zazní mimo jiné písničky především z alba Děvčátko.

Koncerty Jany Loty:

9. 1. Malostranská beseda, Praha  (začátek ve 20 hodin)

12. 2. klub Blues sklep, Praha (začátek ve 20 hodin)

7. 2. Anděl Cafe, Plzeň

8. 2. Café Einhorn, Klatovy

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.