11.01.2013 9:00

Obnovení Smashing Pumpkins zahrají na Pohodě

Festival Bažant Pohoda 2013 ve svém areálu přivítá americké The Smashing Pumpkins, kteří se tak stanou další světovou hvězdou připravovaného programu. Kapela frontmana Billyho Corgana se tak po boku Nicka Cavea & The Bad Seeds zařadí mezi headlinery letošního ročníku.

Novodobá historie The Smashing Pumkins, kteří původně fungovali do konce milénia, se datuje od roku 2005. Tehdy frontman a skladatel Billy Corgan oživil své hudební dítě. Společníka z původní sestavy mu dělal bubeník Jimmy Chamberlin, který však do dnešních dní v kapele nezůstal. Současnou sestavu tvoří zakladatel Billy Corgan (zpěv, kytara, klávesy), Jeff Schroeder (kytara), Mike Byrne (bicí) a Nicole Fiorentino (baskytara). Při bližším zkoumání je zřejmé, že jediným členem původní party je Corgan.

 

 

S nadsázkou by se dalo říci, že na slovenskou Pohodu dorazí projekt „Billy Corgan Plays Smashing Pumpkins", ale podle poslední řadové desky Oceania z roku 2012 má formace co nabídnout. Hlavní slovo navíc vždy patřilo Corganovi. Hudebníkům se tentokrát podařilo překonat relativní neúspěch reunionového alba Zeitgeist, ze kterého mají dodnes kritici i fanoušci smíšené pocity.

Na Trenčínském letišti se tak můžeme ve dnech od 11. července těšit nejen na novou energii, ale také na porci starých dobrých Dýní. Jistě dojde na některé písně z oblíbených nahrávek Siamese Dream nebo Mellon Collie and The Infinite Sadness, které patří do zlatého fondu alternativní scény. Prozatím můžeme hádat, zda zazní skladby jako Tonight Tonight, 1979, Today či Cherub Rock.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.