02.04.2020 14:29

Klavírista Aleš Faix věnoval svůj projekt boji proti koronaviru Doporučeno

Klavírista Aleš Faix v klubu Jazz Dock 27. září 2014 Klavírista Aleš Faix v klubu Jazz Dock 27. září 2014 Foto: Petr Zip Hájek/musicweb.cz

Klavírista Aleš Faix se přidal k umělcům, kteří se snaží hudbou povzbudit lidi v této době zasažené bojem proti koronavirové epidemii. Svůj videoprojekt Klavírem proti koronaviru zveřejnil před několika dny na svém youtubovém profilu, kde si ho tak nyní může poslechnout každý.

Hudebník Aleš Faix, který v letošním roce už stihl vydat novou desku Sršní námluvy se svojí jazzovou skupinou Plástev, se nyní obrátil k aktuální problematice koronavirové epidemie. Svůj klavírní projekt věnoval boji proti tomuto zákeřnému viru. Pod názvem Klavírem proti koronaviru tak vychází sólový projekt, který vznikl v prostorách společnosti Petrof na jednom z jejích křídel.

Aleš Faix v tomto projektu představuje své nové autorské skladby, videonahrávka byla pořízena 11. března 2020, tedy těsně předtím, než se veřejný společenský život v naší zemi zastavil.

 

 

Veškerá moje hudba vychází z klavíru, tak tomu bylo v mých kapelových začátcích v 70. letech a tak už to i zůstalo. Kromě tvorby pro skupiny Jazz Fragment Praha a Plástev, které jsem spoluzakládal, mě ale občas napadala témata s žánrovými přesahy, pro která jsem neměl jasné využití. A právě takových se mi v posledních čtyřech letech urodilo víc než dost. Přestal jsem u nich řešit instrumentaci pro jazzová komba a cvičil je doma jako klavírní miniatury. A z toho pak vzešel můj recitál, který jsem nahrával 11. března 2020 v Hradci Králové.

 

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

 

Dostal název Klavírem proti koronaviru a berte jej jako můj malý příspěvek v boji proti zákeřné nákaze, která nyní sužuje životy nás všech. Chtěl bych touto cestou poděkovat našemu tradičnímu výrobci klavírů firmě Petrof, že mi umožnila natáčet na mistrovský nástroj nejnovější generace a taktéž mi k tomu poskytla své prostory. A jelikož hudba má smysl jen tehdy, když se dostane k posluchačům, chci se i já s vámi nyní podělit o výsledek mého současného klavírního snažení,“ říká k projektu Aleš Faix.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.