15.04.2014 16:50

Konec AC/DC? Doporučeno

Zdá se, že pouť rockových gigantů AC/DC je u konce. Příčinou ukončení činnosti kapely je údajně zdravotní stav kytaristy Malcolma Younga.

Přes čtyřicet let působí na světové hudební scéně AC/DC. Nezničila je ani smrt zpěváka Bona Scotta v roce 1980. Jenomže podle posledních zpráv se zdá, že tenhle příběh se blíží k rychlému a nečekanému konci. Přitom ještě před několika dny to vypadalo, že AC/DC jsou při plné síle. Chystali 40 koncertů na oslavu 40 let existence a na 1. května měli na šest týdnů zamluvené studio ve Vancouveru pro natáčení nové řadovky. Co se tedy stalo?

6425cb88812ee25acdbcc49464b55517 L

Zprávu, že kapela se chystá oznámit ukončení činnosti přineslo v úterý ráno australského času jako první australské rádio 3AW. Kapela se prý během zítřka chystá učinit oficiální oznámení. Moderátor Peter Ford prohlásil, že "už je nejspíš nikdy neuslyšíme vystupovat nebo nahrávat." Dodal pouze, že za vším je jeden smutný detail, týkající se Malcolma Younga, který se vrátil do Austrálie za rodinou a v kapele už nebude působit.

 

 

Informaci později doplnil Mark Evans, syn prvního zpěváka AC/DC Davea Evanse. Ten na Twitteru napsal, že  "Malcolm Young je velmi nemocný.... Ross Young (jeho syn) mluvil dnes ráno s mým otcem, protože už se to stihlo dostat ven.... Nicméně ano, kapela končí…. Žádné nové show nebo hudba." Australský publicista  Darryl Mason později doplnil: "Když se AC/DC sešli ke zkoušce, Malcolm Young zjistil, že díky krevní sraženině v mozku zapomněl, jak hrát." Vzhledem k tomu, že Malcolm Young je vůdcem AC/DC, který se skladatelsky podílel na všech zásadních hitech, lze si budoucnost bez něj představit jenom stěží. Vypadá to tedy, že posledním albovým zářezem AC/DC zůstane Black Ice z roku 2008.

 

Sledujte metal na Facebooku:
 

Update 16.dubna 2014: Podle oficiálního vyjádření kapely budou AC/DC dále pokračovat,  potvrdili, že Malcolm je nemocný, a že si dá prozatím pauzu. 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.