10.06.2020 8:00

Lady Praga uvádí nový repertoár singlem 2+1

Pražský pop-jazzový kvartet Lady Praga o sobě dává vědět novým singlem a klipem s názvem 2+1, který předznamenává vydání třetího alba. 

 

Lady Praga uvede brzy repertoár vznikající poslední dva roky. V mnoha aspektech se bude jednat o přelom v kapelní tvorbě. Probíhající pandemie přiměla hudebníky k práci v oblasti nahrávání, mixu a produkce v domácích podmínkách, s absencí studia se však formace vypořádala na výbornou. Autorem hudby a textu zbrusu nového popového recitálu 2+1, jenž se obešel bez rytmiky a sází na sílu pojetí zpěvačky Veroniky Bergmanové, je frontman a baskytarista Martin Knesl.

„Možná to bude znít jako klišé, ale tématem je výpověď, kam až může člověka dohnat láska a tolerance k tomu druhému. Někoho natolik milujete, že s ním zůstanete i přes milostný trojúhelník. Zkrátka se to snažíte vydržet a vše překousnout. Inspiroval jsem se příběhy v okolí, já bych něco takového nezvládl. Navíc je pro mě vždy výzvou psát písničky, které poté dotváří Veroničin přednes a ženský pohled, “ říká ke vzniku Knesl.

Kapelu, pohybující se na scéně od roku 2016, tvoří kromě Knesla a Bergmanové také pianista Jan Kubín a bubeník Karel Kříž. Diskografie zahrnuje desky Sociální experiment (2017) a Bez retuší (2018). Na podzim tohoto roku se však chystá natočit třetí, prozatím bezejmenné, album.

 

 

Lady Praga představí novinky v nejbližší době na pódiích v Poděbradech, Chýni, Českých Budějovicích, Jihlavě. Chystá se na Slovensko, kde odehraje společné koncerty s písničkářkou Lucií Šútorovu a také do Polska v rámci koncertů s jazz popovou kapelou Sie Zobaczy.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.