06.03.2020 19:30

Myrkur vydá své třetí studiové album Folkesange

Amalie Bruun aka Myrkur se vrací se třetím studiovým albem Folkesange. To odstartovala vydáním tří singlů, které nastiňují, jakým směrem se dá očekávat směřování zbytku alba.

Myrkur, dánský projekt Amelie Bruun, který žánrově plave mezi black metalem a severskou folkovou hudbou, má za sebou dvě velmi povedená studiová alba (a jedno EP). První z nich, M, vyšlo v roce 2015 pod vydavatelstvím Relapse Records. Amelii doplnili členové kapel, jako jsou Mayhem či Nidingr, a několik umělců, hrajících na klasické nordické nástroje. O produkci se postaral Kristoffer „Garm“ Rygg z kapely Ulver. Na albu se skvěle doplňuje post-black s folkem a album je celkově rychlejší a zadumanější než jeho nástupce.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Druhé album Mareridt vyšlo v roce 2017 opět pod Relapse Records. O produkci se tentokrát postaral Randall Dunn, který v minulosti spolupracoval mimo jiné s Sun O))), Earth či Cloud Nothings. V období před nahráváním Mareridt se Amelie potýkala s epizodami spánkové paralýzy a nočními můrami. V rámci terapie si vše, co prožívala, důkladně zapisovala do deníku a poté zužitkovala ve své tvorbě. Hudební inspiraci hledala v lesích, kam vždy chodila s nějakým strunným nástrojem a skládala. Proti M, které bylo plné rychlých blackmetalových riffů a nordických folkových prvků, je toto album zasněnější a pomalejší, s více atmosférickými prvky. Na dvou skladbách spolupracovala s Amelií i americká gothicfolková skladatelka Chelsea Wolf.

Zvuk blížícího se alba Folkesange byl zatím Amelií nastíněn prostřednictvím čtyř singlů. První z nich je Ella, který bude na albu plnit funkci intra, je neuvěřitelně minimalistický, co se hudby týče. Melodie je založena na několika strunných nástrojích, jako jsou lyra, mandola či nyckelharpa. Leaves of Yggdrasil je opět hudebně velmi minimalistickým dílem, které je opět založeno na akustické, folklórní melodii.

 

 

Posledním střípkem do skládačky jménem Folkesange je před pár dny vydaný singl Gudernes Vilje, který se nese ve stejné jemné folkové harmonii jako předchozí singly k tomuto albu. Dává tedy směr, kterým se toto dvanácti skladbové album ponese. Co se textů týče, Myrkur se vrací zpět ke svým kořenům a dotýká se skandinávské mytologie. Většinu nástrojů nahrála Amelie Bruun sama. Folkesange vyjde dvacátého března.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.