05.03.2020 15:00

Blíží se vydání nové desky Pearl Jam. Po sedmi letech

Pearl Jam zanedlouho vydají nové album. Pearl Jam zanedlouho vydají nové album. Zdroj: oficiální webová stránka kapely Pearl Jam

Pearl Jam své fanoušky navnadili na novou tvorbu už před rokem na jaře, kdy vyšel singl Can’t Deny Me. Od té doby se skupina odmlčela a až začátkem tohoto roku oznámila jedenácté studiové album Gigaton, jehož vydání je naplánováno na 27. března.

Americká sestava Pearl Jam, která je úzce spojena s hnutím grunge, představila svou poslední desku Lightning Bolt v roce 2013. Po sedmi letech přicházejí s albem Gigaton. Z následující desky je už dostupná skladba Dance of the Clairvoyants, seznam jedenácti ostatních písní a přebal s fotografií se špicberským ledovcem z ostrova Nordaustlandet.

 

 

Členové kapely si s novým albem dávali na čas. Kytarista Mike McCready popsal práci na novém albu jako dlouhou, emočně náročnou, avšak také zábavnou cestu plnou experimentování. „Chtěli jsme si dát záležet, zkusit dát skladbám různé tváře tak, abychom si za nimi mohli stát a říct si, že jsme udělali dobré album,“ sdělil basák Jeff Ament.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

V létě vyráží Pearl Jam na evropské turné. Pokud budou chtít čeští příznivci kapely navštívit koncert, musejí si vybrat jedno z vystoupení v okolních státech, protože zastávka v Česku součástí tohoto turné nebude.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.