03.06.2015 13:34

Nejlákavější festivaly v zahraničí. A proč by ne?

Na každé léto má každý tuzemský milovník festivalů většinou stejný program. Plzeňský Metalfest, Masters of Rock, Brutal Assault... Začínají vás české metalové festivaly po letech již nudit anebo snad chcete zakusit nějaké větší hudební dobrodružství? Přepište si svůj stávající kalendář akcí a vyrazte za hudbou kousek za české hranice!

Blíží se léto a s ním i rozhodování, na které festivaly letos stojí za to zajet. Masters of Rock s Metalfestem v Plzni již patří mezi takové stálice, ale proč se jednou nevypravit i kousek dál? Ačkoliv je česká festivalová scéna na docela slušné úrovni, hudební akce našich sousedů mají bezpochyby také co nabídnout. Přinášíme vám rychlý přehled čtyř kvalitních akcí, na které můžete v létě v Evropě vyrazit a na které se od nás pohodlně dostanete:

1. Wacken Open Air (29.7. - 1.8. 2015, Německo)


O tomto největším metalovém festivalu v Evropě snad již každý metalový nadšenec alespoň jednou slyšel. W:O:A se koná každoročně na severu Německa na rozsáhlé ploše u malého městečka Wacken. Letos se tento metalový stroj dá do pohybu 29.7. a skončí 1.8. Letos se zde představí například Annihilator, Ancient Bards, Bloodbath, Biohazard, Cannibal Corpse, Cradle of Filth, Europe, Dream Theatre, Epica, Judas Priest, Powerwolf, Rob Zombie, Opeth, Sabaton a mnoho dalších. Lístky už jsou sice vyprodané (bývají vyprodané během několika hodin), ale třeba se vám poštěstí ještě nějaký po někom podědit. Určitě to stojí za to! 

2. Summer Breeze (12.8. - 15.8.2015, Německo)


Další z německých festivalů, který nám rok co rok nabízí silnou sestavu vystupujících kapel. Pokud si chcete tento rok poslechnout kapely jako třeba Alestorm, Amorphis, Battle Beast, BlutEngel, Cradle of Filth, Dark Tranquillity, Ensiferum, Heidevolk, Kataklysm, Nightwish, Powerwolf, Sepultura, Trivium, Venom, vydejte se ve dnech 12.8. – 15.8. do bavorského města Dinkelsbühl. Vstupenka na celou akci vás bude sice stát 99.- euro, tato cena však již zahrnuje i kempování a přístup do hygienického zázemí.

3. Nova Rock (12.6. - 14.6.2015, Rakousko)


Nova Rock je rakouský festival, který naleznete nedaleko města Nickelsdorf u maďarských a slovenských hranic. Můžete se sem vypravit již o víkendu 12. – 14. června. A na které hudebníky se můžete těšit? Především na Mötley Crüe, Slipknot, Motörhead, Rise Against, Nightwish, In Flames, Lamb of God, Papa Roach, In Extremo, Eluveitie, All That Remains, Powerwolf, Deathstars nebo Solstafir. Vstupenky na Nova Rock můžete zakoupit dokonce i u nás, a to za cenu od zhruba čtyř tisíc korun. 

4. Dong Open Air (16.7 - 18.7.2015, Německo). 


Dong Open Air je již patnáct let fungující každoroční metalová událost, která se odehrává se v západoněmeckém městě Neukirchen-Vluyn. Na tomto menším festivalu se můžete setkat s velkou přívětivostí ze strany organizátorů, kteří bývají připraveni snad na všechny možné komplikace. Letos se zde mimo jiné představí Eluveitie, Gamma Ray, Gilgamesh, The Black Dahlia Murder, Kissin' Dynamite, Wulfpack, Insanity či Carcass. Připraveni? Tak fajn, vypukne to 16. července a poběží to až do 18. Lístky přitom seženete za příjemných 47,99 EUR. Kempování je v ceně. 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.