28.02.2015 9:00

Nové album Helloween už má název i obal

Co je nového u legendární dýňové party Helloween? Vrátila se pod křídla Nuclear Blast a dokončuje práce na nové desce, jejímž vydáním oslaví třicet let existence.

Dva roky již uplynuly od od vydání Straight Out of Hell, zatím poslední řadovky německých Helloween. Muzikanti se ale rozhodně neflákali. Absolvovali úspěšné turné Hellish Rock s Gamma Ray a přibližně před rokem ohlásili návrat k Nuclear Blast. Pod touto značkou již vydali alba The Dark Ride (2000) a Rabbit Don’t Come Easy (2003). Obě nahrávky se vzápětí dočkaly rozšířených reedic. Kromě toho se kvartet okamžitě pustil do práce na nových skladbách. Jejich nahrávání proběhlo tradičně na ostrově Tenerife ve studiu zpěváka Andiho Derise MiSueno. Producentsky se ho ujal Charlie Bauerfeind (Gotthard, Hammerfall). Novinka dostala název My God-Given Right a ode dneška už víme i jak bude vypadat.

Obal nového alba, Zdroj: Helloween.org

Obálku si vzal na starosti světově uznávaný Martin Häusler (Bon Jovi, Queen, Gotthard) a pro speciální edici ho vytvořil ve 3D. Sám o svém výtvoru řekl: "Snažili jsme se přicházet s nápady, které by kombinovaly klasické helloweenské elementy, jako dýňoví panáci na jedné straně a nový look na straně druhé. Stejně jsem to dělal i u všech ostatních obalů, které jsem pro kapelu vytvořil. Prvotní inspirací mi byl název My God-Given Right a jména některých skladeb, jako "Swing Of A Fallen World", "Lost In America", "Battle´s Won" apod." Během těchto průzkumů jsem narazil na hollywoodský blockbuster Den Poté (Day After Tomorrow) a nápad přenechat svět dýňákům byl na světě. Nejsložitější součástí práce byla příprava 3D verze. Obálka vznikla použitím technologie 3D-Lenticular-cover (plně  3D obal, viditelný bez použití speciálních brýlí). Z toho důvodu vzniknul celý obraz najednou ve 3D programu… Nechtěli jsme takový ten levný 3D obrázek, vytvořený konverzí 2D předlohy, ale co nejrealističtější trojrozměrný výsledek. Takže po jiných verzích ani nepátrejte, tohle bude opravdu sběratelský kousek!”

 

 

V loňském rozhovoru proces nahrávání poodhalil kytarista Michael Weikath: "V časech, jako jsou tyto, kdy se melodický metal netěší tomu největšímu zájmu médií, musíte výdaje držet pod kontrolou. Musíte se naučit rozlišovat co jsou zbytečné bláboly a co je tvůrčí proces. Je jasné, že chceme skončit včas, podle dohodnutého časového rozvrhu což znamená v únoru. Pokud by se nám podařilo rozvrh předstihnout, měli bysme o to víc času na mix a mastering, nebo cokoliv nečekaného by se stalo. Tak či onak, nejsme pod žádným tlakem, snad jenom, že se blíží letní festivalová vystoupení."

Datum vydání novinky, 29. květen 2015, se ale rychle blíží. Je tedy jasné, že další zprávy budou brzy následovat. 

Helloween už od roku 2005 hrají v této sestavě:

Michael Weikath – kytara
Markus Grosskopf – basa
Andi Deris – zpěv
Sascha Gerstner – kytara
Daniel Löble – bicí

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.