25.02.2015 17:00

Rage na jipce

Jako blesk z čistého nebe přišla zpráva, které málokdo jen tak uvěří - Rage končí???

Koho by napadlo, že i oslavy 30 let existence Rage budou předznamenávat konec stávající sestavy? Koncerty na Masters of Rock 2013 se symfonickým orchestrem propagující album pod hlavičkou „Lingua Mortis Orchestra, feat. Rage" i na Metalfestu 2014, kde se slavila zmíněná třicítka, byly plné energie a pohoda i dobrá nálada z hudebníků jen čišela. Proto jsem zprávě ze začátku února nemohl ani věřit:

"Po pečlivém rozmyšlení se Peavy a Victor rozhodli spolu v budoucnu nadále nespolupracovat. Důvodem jsou hudební a osobní změny. V posledních letech jsme se vyvinuli každý jiným směrem, a to tak moc, že se nedokážeme dále ztotožnit se současnou podobou kapely. Za této situace se rozejdeme i s bubeníkem André Hilgersem. Za posledních 15 let jsme zažili spoustu významných událostí a skvělých alb, ale tahle éra je teď u konce. Jejím nastavováním bychom lhali sami sobě i fanouškům. Navzájem si přejeme jen to nejlepší! Děkujeme všem příznivcům za vaši důvěru a podporu!" oznamovala tisková zpráva.

Na oficiálních stránkách Victora Smolského se objevila pouze lakonická věta (a to ani ne v novinkách a zprávách, ale v části biografie): „Po 15 fantastických letech, 10 albech a nepočítaně živých vystoupeních se Victor rozhodl opustit Rage a zaměřit se na nové hudební výzvy."

Prohlédněte si také Fotografie Rage z Metalfestu 2014

Každý jejich fanoušek musí zaplakat. Rage je fenomén, kde najdeme jak silné a přímočaré metalové kousky, tak snoubení metalu s orchestrem, které má málokde obdobu a k tomu velmi rozmanitý Peavyho zpěv. Také tvůrčí spojení Peavyho s Victorem dávalo vzniknout nejrůznějším kompozicím. Výše zmíněné vyhlášení každopádně vyvolalo řadu otázek, stejně jako to, že původní oficiální web Rage na adrese http://www.rage-on.de přestal fungovat a objevil se nový s adresou http://www.rage-official.com.

A právě na něm se nedávno objevilo následující oznámení: „Kvůli nedorozuměním a drbům posledních dní bych chtěl něco říct k budoucnosti Rage a LMO a vnést tam trochu jasu. Můj rozchod s Victorem a Andrém NEZNAMENÁ konec Rage! Naopak - brzy opět zvedneme plachty a přijdeme s novou sestavou. Další zprávy budou následovat později. Refuge je požehnání pro mě a mé dva přátele a spoluhráče a bude existovat i nadále. Těšíme se na festivaly léta 2015 (a další). Obě skupiny - Rage i Refuge - budou přítomny bok po boku a budou se vzájemně doplňovat. S Refuge uděláme radost všem oldschoolovým metalistům, zatímco s Rage pokryjeme celé hudební spektrum, které jsme vybudovali za posledních 30 let. Lingua Mortis (LMO) jsem vytvořil na začátku 90. let a první desku jsme oslavili roku 1996. Stejně jako Rage, je i LMO důležitou součástí mé osobnosti a budu mu dávat stejnou vášeň a kreativní energii, jako jsem dával doposud. Slibuji, že budu pokračovat s Rage ve vysoké hudební kvalitě. S Refuge budeme cestovat do minulosti, do našich raných dní a s LMO budu pokračovat v propojování metalu a klasiky, které jsou mou součástí. Už se nemůžu dočkat toho, co se stane v blízké budoucnosti, cítím se svobodně a jsem plný kreativní energie. V této souvislosti bych vám všem chtěl říct "děkuji" za vaši důvěru a podporu."

 
 
Tohle vypadá jako dobrá zpráva. Uvidíme, koho Peavy získá do nové sestavy. Jediný trochu sporný bod je, že dříve se Victor nechal slyšet, že bude dál pokračovat s LMO, jen tam nebude zpívat Peavy. V tomto novém vyhlášení to vypadá, že LMO si hodlá podržet i Peavy. Uvidíme, jak bude situace pokračovat. Jen doufám, že se to, co zatím vypadá jako relativně přátelský (nebo alespoň gentlemanský) rozchod, nezvrhne v nějakou nechutnou právní tahanici o jméno LMO.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.