27.01.2016 22:37

Novou kytaristkou Evanescence je Jen Majura

Jen Majura nyní září v řadách Evanescence Jen Majura nyní září v řadách Evanescence Zdroj: Oficiální facebookový profil Jen Majura

Americká formace Evanescence zveřejnila v srpnu loňského roku zprávu o změnách v sestavě. Po téměř 12 letech, 2 albech a nespočtu koncertů po celém světě, kapelu opustil kytarista Terry Balsamo. Toho v kapele nahradila Jen Majura známá z Equilibrium a Knorkator. Jak se její jméno vůbec objevilo na seznamu kandidátů na Balsamovo místo?

"Nemám ponětí, jak se to stalo. Ne, vážně... Moje jméno bylo nějak doporučeno mým kamarádem Alexem Skolnickem z Testament a Davem Eggarem –ten je známý jako velmi dobrý cellista a také je hudebníkem pracujícím v New Yorku. A najednou tu na mě vyskakoval tento email: Máš zájem se přidat...?" To Majurové jen vyrazilo dech a nemohla zprávě uvěřit. O tři dny později už seděla v letadle mířícího do New Yorku. Tam se setkala s Amy Lee, holky daly řeč a dílo bylo dokonáno, Jen Majura se stala novým členem Evanescence.

Amy Lee ani nechtěla, aby jí kytaristka předvedla své dovednosti. "Vím, že umíš hrát. Viděla jsem spoustu tvých videí. A znám tvoje životní zkušenosti a koncertuješ po světě... Jen přileť a dáme si nějaké jídlo a popovídáme si," odpověděla na Jeninu otázku, jestli si má s sebou přivézt kytaru a jestli bude konkurz.

V momentě, kdy tato zpráva vyšla oficiálně, byla Jen Majura ve Švédsku na kytarovém táboře. "Byla jsem uprostřed ničeho, jen jezero a 30 kytaristů a můj telefon nepřestával blikat od příchozích emailů. Přicházely mi tuny emailů každý den," říká kytaristka o okamžiku, kdy se o tom dozvěděli ostatní. Většina zpráv obsahovala gratulace k přijetí do řad Evanescence. Jen přiznala, že si přišla, jako kdyby měla narozeniny.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.