04.06.2013 17:05

Palác Koruna jako kulturní centrum Václavského náměstí

Budova, jež je postavena na místě bývalé kavárny Wien, která byla jedním z hlavních míst setkávání českých vlastenců ve druhé polovině 19. století, se s jistotou stává kulturním centrem Václavského náměstí.

Secesní budova, kterou projektoval Antonín Pfeifer, je situována do spodní části Václavského náměstí. Sílu kulturního odkazu místa se snaží připomenout projekt Koruna Palace Culture.

Čtěte také: Klub JazzDock byl vyplaven

Rádi bychom, aby hudba a umění vystoupily z koncertních síní a galerií do ulic. Praha je kulturně velice bohaté město, ve kterém hrají spontánní kulturní a hudební vystoupení důležitou roli v oživení města a každodenního života. Rádi bychom některé z těchto nádherných příležitostí užít si českou i zahraniční kulturu naživo zprostředkovali široké veřejnosti, všem, kteří procházejí centrem města,“ říká ředitelka celého projektu Cynthia Valdecadena a dodává: „V současnosti připravujeme program na druhou polovinu tohoto roku, kdy nejen hudba, ale i výstavy, literatura, tanec a divadlo přinesou novou vzrušující atmosféru na jedinečné místo v centru Prahy."

Projekt si neklade za cíl zpeněžit lukrativnost daného místa, nýbrž navázat na historické a umělecké tradice staré Prahy. Samotný kulturní odkaz je tak jednou z idejí.

Všechny pořádané akce jsou pro veřejnost zdarma. Genius loci si tak návštěvníci budou moci vychutnat již 6. června, kdy zde vystoupí americká muzikantka Lori Goldston.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.