26.11.2022 16:29

Pětadvacáté album Uriah Heep bude inspirované frustrací z lockdownu

Pětadvacet alb za padesát let. Taková bude po lednu příštího roku bilance ikonického hard rockového tělesa Uriah Heep. Nestárnoucí matadoři jasně naznačují, že se do důchodu nechystají ani po oslavách kulatého jubilea.

Novinkové album Chaos & Colour sice vyjde 27. ledna, nicméně fanoušci, kteří se jistě 10. prosince chystají na výroční koncert Uriah Heep do pražského Fora Karlín se mohou aspoň navnadit poslechem zbrusu nového single s názvem Save Me Tonight.
"Save Me Tonight vzniklo z frustrace a bezmoci života těch uplynulých bezprecedentních pár let.. Pořád jsme se ale nevzdávali naděje, že se jednou zase budeme moci normálně potkávat,” vysvětluje basák Dave Rimmer. ”Možnost znovu spolupracovat s Jeffem Scottem Sotem byla přirozená a velmi kreativní zkušenost a dokonalá příležitost vyjádřit tyto své pocity a zároveň pokračovat v odkazu Heep.”

Chaos & Colour nabídne explozi klasického kytarového rocku, dokonalých harmonií a rozsáhlých klásových ploch, jimiž jsou Heep pověstní. Není překvapením, že bude z velké části inspirováno covidovou pandemií, jež byla pro Uriah Heep stejně bizarní zkušeností, jako pro zbytek lidstva.

"Název alba odráží chaotičnost období, kdy jsme museli být všichni zavření doma, turné se rušily, celá branže se otřásla v základech a svět byl uvržen do chaosu,” vysvětluje kytarista Mick Box, ”pro mě se jedinou barvou v té šedi stala hudba. Spoustě lidí pomohla vypořádat se s obtížným obdobím. Má v sobě sílu odlehčit v těžkých časech.”

Seznam skladeb na Chaos & Colour:

01. Save Me Tonight
02. Silver Sunlight
03. Hail The Sunrise
04. Age Of Changes
05. Hurricane
06. One Nation, One Sun
07. Golden Light
08. You'll Never Be Alone
09. Fly Like An Eagle
10. Freedom To Be Free
11. Closer To Your Dreams

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.