01.12.2022 21:50

Co víme o novém albu Metallicy Doporučeno

Asi jste zaznamenali, že Metallica zcela nečekaně oznámila chystané nové album a rovnou přišla i s ukázkou v podobě skladby Lux Æterna. Pojďme si tedy shrnout, co všechno jsme se během tohoto týdne vlastně vlastně dozvěděli.

Dvanácté studiové album metalových ikon Metallica ponese název 72 Seasons a poprvé si ho budeme moci poslechnout 14. dubna příštího roku. Když se to vezme kolem a kolem, bylo už na čase, vždyť jeho předchůdce Hardwired…To Self-Destruct je tu s námi už od roku 2016. Takhle to u téhle party zkrátka chodí, dávají si na čas. Vydání bude samozřejmě podpořeno masivním světovým turné, kde na jednotlivých zastávkách Metallica odehraje vždy po dvou koncertech se dvěma odlišnými setlisty. V jeho plánu zatím naše země není, ale můžete se spolehnout, že dříve, nebo později se k nám legendární čtveřice vrátí. Lars Ulrich to v létě osobně slíbil.

Co vlastně název 72 Seasons znamená? Zeptejme se Jamese Hetfielda. "72 ročních období. Prvních 18 let života, kdy se formuje naše pravé i nepravé já. Koncept, že nám naši rodiče mohou říkat kým jsme. Že mohou zaškatulkovat naši osobnost. Myslím, že nejzajímavější na tom je, jak nadále čerpáme z těchto našich nejniternějších pověr a způsob, jakým formují naše vidění světa v současnosti. Většina toho, co prožíváme v dospělosti je jenom opakovánim, nebo reakcí na tyto zkušenosti z dětství. Buď jsme zajatci svého dětství, nebo se z těch pout, co si v sobě neseme, dokážeme osvobodit.”

Prvním singlem z alba je rázná vypalovačka Lux Æterna. Stojí v přímém kontrastu s kompexními hymnami, jimiž oplývalo předcházející dvoj-album.

Že se informace o chystané novince neproflákla předčasně překvapilo i samotné muzikanty. "Na albu jsme dělali poslední rok, rok a půl. Je to naše lockdownová nahrávka. A poprvé za celou naši kariéru jsme o ní vůbec nemluvili. Místo klasických keců o přípravách nového alba a odpočítávání a “hádejte, co se chystá” jsme radši drželi klapačky,” popisuje Lars Ulrich, “Byli jsme si jistý, že se to provalí, ale nestalo se tak.”

Seznam písní na 72 Seasons bude následující:

01. 72 Seasons
02. Shadows Follow
03. Screaming Suicide
04. Sleepwalk My Life Away
05. You Must Burn!
06. Lux Æterna
07. Crown Of Barbed Wire
08. Chasing Light
09. If Darkness Had A Son
10. Too Far Gone?
11. Room Of Mirrors
12. Inamorata

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.