02.10.2015 13:00

Pražští Worldhood vydali debutové album

Aktuálně tříčlenná parta muzikantů říkající si Worldhood vydává po pěti letech své existence první album nazvané Nerd Love. Vzhledem k plánované koncertní pauze vyšla pouze v podobě downloadu.

 Kapela Worldhood se žánrově sama přiřazuje do škatulky nerd punku. Nejčastěji jsou přirovnáváni ke kapelám jako Against Me!, Jimmy Eat Wolr, Husker Du a dalších, na něž navazují svým zvukem a melancholickou náladou, která je protkána většinou skladeb na nové desce. Anglicky zpívané texta se zabývají nejrůznějšími tématy, od vztahů a domácího násilí přes stárnutí a životní volby, úvahy o recyklaci a komercionalizaci kultury až po odlehčenější momenty. Na desce se podílela i řada hostů z jiných českých skupin: Milan „Banán“ Trachta (Hanba, Lahar, Balaclava), Josef Stolárik (Just For Being), Markéta Štechová (Nano), Jiri Nedvídek (Anyway, Slaves of Stadium Rock). Nahrávalo se ve STRESS Studios v Rakousku, zpěvy se nabíraly v pražském Golden Digital Studios. Výsledný mix a master si vzal na starost Tomáš Koula.Proč deska vychází pouze jako download sami hudebníci vysvětlují: „Hrozně rádi bychom vydali NERD LOVE na vinylu, už jen proto, že je tohle rozhodně nejlepší nahrávka, kterou jsme kdy natočili, a proto by si to ty písničky zasloužily. Ale muziku jsme si vždycky vydávali a distribuovali sami a máme pocit, že jen tak od stolu bychom edici na vinylu neprodali.“ Podle nich jsou běžné streamové služby mizerné kvality, proto se rozhodli netradičně umístit stream na vlastní web. Na www.worldwood.cz je ke stažení ZDARMA.

Čtěte také: Support Lesbiens s novou smlouvou inovou deskou

Worldhood jste mohli během posledních pěti let potkávat na punkových a hardcorových scénách. Stihli vydat 3 EP nahrávky a odehrát nespočet koncertů. Hrají v sestavě: Ondřej „Krleš“ Lukeš – basa / zpěv, Tomáš Lenkendorfer – bicí a Tomáš „Kejmy“ Kejmar – zpěv / kytara. Na nové desce jako klávesista hostoval Vojtěch Libich (Burning Steps, Ginny Andro Syndrome).
 

        

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.