19.07.2023 21:16

Před Megadeth v Pardubicích vystoupí Frozen Poppyhead Doporučeno

Frozen Poppyhead. Frozen Poppyhead. Zdroj: stránky kapely

Stává se již běžnou praxí, že velká kapela si na turné jako předskokana vybere v každé zemi nějakou místní kapelu, vzešlou z hlasování. Stejnou cestou se letos vydali i thrashmetalisté Megadeth. Sítem hlasování prošla tři jména a kapela z nich osobně vybrala vítěze - jihočechy Frozen Poppyhead.

Frozen Poppyhead je česká metalová skupina založená v roce 2017. V sestavě najdeme zpěváka a sólového kytaristu Richarda Tolknera, kytaristu Alfreda Rezka, bubeníka Davida Haladu a basáka Jana Tošera. Koncept pochází z Tolknerova projektu Toky - Screaming of Silence, který vytvořil silné základy pro současnou kapelu. Všichni hráči se navzájem znali po mnohem delší dobu, než Frozen Poppyhead doopravdy existuje, protože spolu hráli v metalcorové kapele zvané ZeroHero. Nicméně většina kapely chtěla směřovat svou hudbu jiným směrem, a tak se rozhodli založit Frozen Poppyhead. Jejich první singl Blessing of Doom byl vydán 31. července 2018.

Po dalších dvou skladbách už následovalo debutové CD The First Furrow, vydané na apríla 2018. Druhé neslo název Everfrost, obsahovalo 15 skladeb a vyšlo 7. února 2021. Frozen Poppyhead vystupují především v České republice, ale mají už zkušenosti i s hraním v Německu, včetně warm-up show pro festival ve Wackenu v roce 2019. Kapela je známá svými melodickými refrény, silnými texty, kytarovými sóly a těžkým zvukem.

Vstupenky na koncert zakoupíte zde.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.