04.03.2016 13:10

Pretty Maids jsou bez klávesisty. Nahrávání nového CD ale nezastavili.

Po tom, co fanoušci dánských hard rockerů Pretty Maids zaplesali nad zprávou z 1.února 2016, že se kapela zavírá do studia, aby mohla pracovat na svém již 15. studiovém albu, o dva týdny později přišla rána. Jejich dlouholetý klávesista se rozhodl spolupráci se skupinou ukončit.

Klávesista Morten Sandager spojil své jméno s kapelou v roce 2006. V jejích řadách absolvoval nespočet koncertů po celém světě a svou zvukovou stopu zanechal ve 3 studiových albech – Pandemonium (2010), Motherland (2013) a také na Louder Than Ever (2014), které obsahuje znovu nahrané skladby z jejich dřívější tvorby a 4 nové písně.

O Sandagerově odchodu uveřejnila kapela na svých webových a facebookových stránkách jen velmi stručnou zprávu: ,,Pretty Maids se rozešli s klávesistou Mortenem Sandagerem ve vzájemném porozumění! Do budoucna mu přejeme jen to nejlepší!!"

Zda-li skupina má už někoho, kdo zaujme jeho místo, nechce prozradit. Na dotazy ohledně nahrávání kláves na novém CD jen odpověděla: ,,Ještě nemáme oficiálního klávesistu, ale na novém albu nám pomáhá kamarád a odvádí velmi dobrou práci."

Pretty Maids jsou kapela založená zpěvákem Ronniem Atkinsem a kytaristou Kennethem Hammerem v roce 1981 v dánském Horsenu. Jejich klasický kytarový hard rock klade důraz na melodické prvky jako jsou právě klávesy a zpěv. Za svou kariéru prodali na statisíce desek.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.