11.12.2015 9:00

Rodokmen metalu: Jak to teda bylo?

Historie metalu je pravděpodobně téma, které mnoho hudebních nadšenců nikdy neomrzí. Jaká kapela byla ta první metalová? Byli to Black Sabbath nebo snad Deep Purple? Anebo žeby Led Zeppelin? A z jakých stylů vlastně metal vznikl? Na takové otázky se vám pokouší odpovědět malý graf.

Metal je pro mnoho lidí nepochopitelným žánrem, který už žádné další dělení nepotřebuje. A to proto, že prý všechno zní stejně otřesně... My však víme, že na tomto výroku našich babiček není ani zrnko pravdy, a proto vám přinášíme malý obrázek, který do situace vnáší trochu jasno. 

Patříte-li mezi ty, kteří se rádi zabývají historií svého oblíbeného hudebního žánru, pak je pro vás tento graf jako dělaný. Ukazuje totiž nejen souvislosti mezi jednotlivými styly, ale informuje vás i o nejznámějších kapelách všech možných podžánrů.

hf

Podobný obrázek dokonce kreslil i Jack Black na školní tabuli ve filmu Škola ro(c)ku, vzpomínáte? A pokud vám tento graf nestačí a historii metalu už máte v malíku, mrkněte se na stránku www.mapofmetal.com, kde najdete kromě obrovské interaktivní mapy i informace o daných žánrech, a to včetně mnoha ukázek.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.