17.03.2020 13:00

Seasick Steve přijede do Prahy s novým albem a v novém termínu

Vzhledem k současné situaci týkající se COVID-19 byl Seasick Steve nucen přeložit své jarní evropské turné. Nový termín tak má i pražská zastávka původně naplánovaná na 25. března v Lucerna Music Baru. Svérázný americký bluesman Seasick Steve, který často hraje na vlastnoručně vyrobené kytary, zavítá do Prahy s novým albem už 30. června 2020.

Seasickovo vystoupení v televizní show Live On Jools Holland je od prosince 2006 považováno za jeden z nejpozoruhodnějších průlomů v hudební historii: dohrál, v domnění, že ho nikdo neposlouchal, na konci vztekle odhodil kytaru, a než se stačil ráno probudit, byl navždy slavný.

Američan usazený v Norsku v následujících letech vydával platinová alba, dvakrát získal nominaci na Brit Awards, vystupoval v londýnském Wembley nebo na největších světových festivalech jako Glastonbury či Roskilde a spolupracoval s Nickem Cavem a jeho Grindermanem, Jackem Whitem, John Paul Jonesem od Led Zeppelin, country hvězdou Elizabeth Cook nebo skotskou písničkářkou KT Tunstall. A mezi milé okamžiky patří jeho setkání s velšským tygrem Tomem Jonesem.

 

 

Seasickovo svérázné dřevní country punk blues nese všechny znaky samouctví. Syrový hlas i prstoklad vždy přizpůsoboval vlastnoručně vyráběným kytarám z krabic od doutníků, plechovek, automobilových poklic nebo násad od krumpáčů; se třemi i jednou strunou. Hraje ale i na běžné kytary, banjo a mistrovsky ovládá slide. Svůj nejslavnější nástroj - The Three-String Trance Wonder - koupil v Mississippi od kamaráda, kterému ve stodole visel jako dekorace. I na aktuálním evropském turné ho bude doprovázet švédský bubeník Dan Magnusson.

Poslechněte si také první singl ze Seasickovy nové desky

Vstupenky jsou v prodeji v sítích GoOut a Ticketportal za 850 Kč na stání a 1 100 Kč sezení balkon. Původně zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. V případě potřeby je možné vstupenky vrátit u příslušné ticketingové společnosti do 15. května 2020. Koncert uvádí Colours Selection. 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.