13.03.2020 14:00

VIDEO: První vlaštovka z nového alba Larkin Poe

Dvě sestry - Megan a Rebecca Lovellovy - založily již druhou kapelu. Během svých teenagerovských let působily ještě se svou třetí sestrou v bluegrassové kapele Lovell Sisters, ale nyní se vydaly jen ve dvou cestou bluesrocku jako Larkin Poe. Pátá studiová deska Self Made Man vyjde letos na jaře a nyní si již můžeme poslechnout první singl.

Krátce po vydání nové desky Self Made Man, které je sice naplánováno na 1. května, ale nejspíše se o měsíc posune, se měla kapela Larkin Poe vrátit do Prahy. Loni zde vystupovala prvně a sklidila velké ovace, proto byl jejich koncert naplánován na 25. května do Lucerna Music Baru. Koronavirová pandemie ale koncert zrušila, a tak se jejich vystoupení posouvá na 2. března 2021. Nová deska se zařadí do žánru americana a rock, čítá 11 skladeb a sestry nejen své písně píší (hlavní skladatelkou kapely je Rebecca), ale nově i produkují.

"Když si stanovíte pravidla sami, nikdo vám je nezakáže porušovat. Začaly jsme své skladby i produkovat, a díky tomuto usilí objevíme další část svého já. Být self-made-man nemá nic co dočinění s chromozomy, ale především s tvrdou prací," dodalo sesterské duo k chystané desce na své oficiální facebookové stránce a vysvětlily tím vlastně důvod, proč deska dostala tento název.

 

 

 

A cože ten skloňovaný termín a název nejen prvního singlu, ale i celé desky vlastně znamená? Self-made man je fráze, kterou prvně definoval Henry Clay v roce 1832 ve Spojených státech. Popisuje člověka, který v životě dosáhl úspěchu především díky svým schopnostem, zkušenostem a tvrdé práci, nikoli díky vnějším vlivům. Benjamin Franklin, jeden z otců zakladatelů USA, je častým příkladem dosáhnout prestiže a uznání jen díky sobě samému. 

Sestry se nechaly inspirovat dlouhými cestami po světě při svých turné mnohdy do málo známých končin, nicméně žánrově byly dále věrné americkému Jihu. Drží se tradice, ale inovují, jsou pevně zakořeněné, ale objevují. Experimentují a nebojí se znít po svém. Pokud se chystáte na koncert, nebo se jen chcete o kapele něco dozvědět, přečtěte si také náš rozhovor.

Larkin Poe - Self Made Man (2020)

1. Shes A Self Made Man

2. Holy Ghost Fire522

3. Keep Diggin

4.  Back Down South

5. Tears Of Blue To Gold

6. God Moves On The Water

7. Every Bird That Flies

8. Scorpion

9. Danger Angel

10. Ex-Con

11. Easy Street

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.