19.11.2019 21:20

Skupina USB Band vydává skladbu Adventní

Skupina USB BAND vydává 2. prosince v nové podobě píseň nazvanou Adventní, kterou kapela původně nahrála se zpěvačkou Bárou Basikovou, v nové verzi ji již zpívá Veronika Součková, toho času ještě na turné se Spirituál kvintetem.

Skladba Adventní vychází na streamingu, ke stažení a pro fanoušky i v dárkovéverzi v podobě digipak CD, které bude možné zakoupit na oficiálních stránkách kapely. Autorem ilustrace a v rozšířené podobě celého designu pro CD je ilustrátorka Kateřina Černická, která připravila i textové video. Kapelu kromě Veroniky Součkové dále tvoří zpěvák, kytarista a textař Michal Svatý, kytarista a kapelník Roman Jeřábek, baskytarista Stanislav 'Kapitán' Zemánek, kytarista a hráč na foukací harmoniku Martin Souček a bubeník Petr Pour. Premiérové představení zažijí návštěvníci benefičního koncertu Beneficepro v Kamýku nad Vltavou 22. listopadu.

 

 

Zkratka USB v názvu kapely rozhodně neznamená, že by se jednalo o nějaký vedlejší projekt skupiny programátorů. USB totiž představuje Utajenou Sbírku Básní - kolekci textů, které původně napsal zpěvák kapely Michal Svatý se zcela jiným úmyslem jako svoji vnitřní terapii. Trvalo více než pět let, než se básně dostaly na světlo a dočkaly se zhudebnění právě pod hlavičkou seskupení USB Band.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.