úterý, 19 listopad 2019 21:20

Skupina USB Band vydává skladbu Adventní

Napsal(a)
USB Band USB Band Zdroj: https://usb.band/

Skupina USB BAND vydává 2. prosince v nové podobě píseň nazvanou Adventní, kterou kapela původně nahrála se zpěvačkou Bárou Basikovou, v nové verzi ji již zpívá Veronika Součková, toho času ještě na turné se Spirituál kvintetem.

Skladba Adventní vychází na streamingu, ke stažení a pro fanoušky i v dárkovéverzi v podobě digipak CD, které bude možné zakoupit na oficiálních stránkách kapely. Autorem ilustrace a v rozšířené podobě celého designu pro CD je ilustrátorka Kateřina Černická, která připravila i textové video. Kapelu kromě Veroniky Součkové dále tvoří zpěvák, kytarista a textař Michal Svatý, kytarista a kapelník Roman Jeřábek, baskytarista Stanislav 'Kapitán' Zemánek, kytarista a hráč na foukací harmoniku Martin Souček a bubeník Petr Pour. Premiérové představení zažijí návštěvníci benefičního koncertu Beneficepro v Kamýku nad Vltavou 22. listopadu.

 

 

Zkratka USB v názvu kapely rozhodně neznamená, že by se jednalo o nějaký vedlejší projekt skupiny programátorů. USB totiž představuje Utajenou Sbírku Básní - kolekci textů, které původně napsal zpěvák kapely Michal Svatý se zcela jiným úmyslem jako svoji vnitřní terapii. Trvalo více než pět let, než se básně dostaly na světlo a dočkaly se zhudebnění právě pod hlavičkou seskupení USB Band.

Další články

 • Guns N' Roses se v červnu vrátí do Letňan Guns N' Roses se v červnu vrátí do Letňan

  Letňanské letiště příští léto zažije velký návrat jedné z největších kapel rockové historie. Guns N' Roses před třiceti lety svým debutem Appetite for Destruction přepsali pravidla rockové hudby. A nyní se v plné síle vrací.

 • Whitney Houston se opět objeví na pódiu. V Praze bude vystupovat její hologram Whitney Houston se opět objeví na pódiu. V Praze bude vystupovat její hologram

  Zpěvačka Whitney Houston bude po Michaelu Jacksonovi, Roy Orbisonovi, Buddy Hollym nebo Marii Callas další umělkyní, která v podobě hologramu vystoupí v rámci turné po celém světě. Pro dosažení maximálně autentického koncertního zážitku nebude na jevišti chybět hudební doprovod její původní živé kapely, zpěváci a tanečníci - vše obklopené velkolepou scénou a osvětlením. Na přípravě turné spolupracují správci pozůstalosti zesnulé zpěvačky s firmou BASE Hologram, pro kterou to bude už čtvrtý počin s virtuálním interpretem. 

 • A-ha vyrážejí na evropské turné, poprvé dorazí i do Česka A-ha vyrážejí na evropské turné, poprvé dorazí i do Česka

  Legendární norská popová skupina A-ha zahraje poprvé v České republice. Na pódiu budou stát všichni tři původní členové A-ha Morten Harket, Magne Furuholmen a Paul Waaktaar-Savoy.

 • Faces on TV představí materiál z připravované desky Faces on TV představí materiál z připravované desky

  Faces On TV zanechali v Praze v roce 2019 veskrze pozitivní dojem. Nejprve energickým vystoupením před vyprodanými Balthazar v Lucerna Music Baru a poté neskutečným koncertem v narvaném Café V lese s celou kapelou. Nyní se vrací se zbrusu novými kousky.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };