pondělí, 11 listopad 2019 12:50

Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

Napsal(a)
Na koncert Ozzyho Osbourna si musíme ještě rok počkat. Na koncert Ozzyho Osbourna si musíme ještě rok počkat. Zdroj: Live Nation

Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

Kariéra Black Sabbath se úspěšně uzavřela a všichni byli v očekávání, co dalšího má Ozzy Osbourne v plánu. Tvrdil, že se do důchodu rozhodně nechystá a přemýšlí nad možností nové studiovky. Později se spojil se starým kumpánem Zakem Wyldem a následně ohlásili poslední světové turné. Loni v létě je cesta zavedla i na pražské letiště v Letňanech.

Nutno podotknout, že to není poprvé, co slavný zpěvák plánuje koncertní kariéru ukončit. Už v roce 1992, po vydání alba No More Tears, vyrazil na šňůru s názvem No More Tours Tour, jež měla být jeho poslední, aby se po třech letech vrátil v plné síle. Vzhledem k tomu, že mu v prosinci bylo 70 let, se něco podobného asi už očekávat nedá, pravdou ale je, že u tohoto čertíka člověk nikdy neví.

"Nechci končit, víte," prohlásil nedávno. "Je to největší láska mého života. Když v rock 'n' rollu dosáhnete určitého věku, lidi začnou říkat věci jako: 'Tohle už musí být jeho poslední turné,' nebo 'Příští úterý musíš přijít na koncert, protože potom už určitě skončí.' Až budu končit, poznáte to, věřte mi, poznáte to!"

 

 

Ozzy zdravotní výpadek využil tím nejlepším možným způsobem, k tvorbě nové muziky. Dle jeho vlastních slov byl do nahrávání tak hrr, že měl hotovo během několika dní. Vždyť poslední řadovka Scream vyšla v roce 2010. Nová deska, nesoucí jméno Ordinary Man, vyjde v lednu, tedy takřka deset let po svém předchůdci. Důležitý post kytaristy tentokrát připadnul producentovi Andrewovi Wattovi, basu nahrál Duff McKagan z Guns'n'roses a bicí Chad Smith z Red Hot Chilli Peppers. První ukázka už je na světě a nese název Under the Graveyard.

S Judas Priest to už také vypadalo poměrně nahnutě. Koncem roku 2010 ohlásilli, že po 40 letech v hudebním businessu je na čase odejít do důchodu a začali plánovat rozlučkové turné. Jenom o pár měsíců později už ale ohlásili přípravy nového alba. Do penze se nakonec odebral jenom kytarista K. K. Downing. Na jeho místo naskočil o generaci mladší Richie Faulkner, čímž se Judas Priest nečekaně revitalizovali a začli žít novým životem. Nově nalezená energie se promítla i do řadovek Redeemer of Souls z roku 2014 a loňské Firepower. Parkinsonova nemoc donutila k odchodu i druhého kytaristu Glena Tiptona, ale zbytek kapely již slibuje další album. Turné s Ozzym Osbournem bude součástí oslav padesátého výročí působení Judas Priest na hudební scéně.

Další články

 • Půl století Aerosmith oslaví i v Praze Půl století Aerosmith oslaví i v Praze

  Aerosmith patří mezi nejzásadnější pojmy rockové historie. Na kontě mají tuny hitů, 150 milionů prodaných alb, ale i potíže se zakázanými substancemi, které je nejednou málem zahubily. Ze všech patálií se ale nakonec dokázali vyškrábat a tak to už dotáhli až na konec páté desetiletky. A v rámci oslav tohoto úctyhodného jubilea se po deseti letech vrátí i do pražské O2 areny.

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici

  Američtí Korn se po třech letech vrátí do České republiky. 30. května 2020 v pražské Tipsport Areně představí své poslední album The Nothing. Jako předkapela vystoupí francouzská deathmetalová skupina Gojira.

 • Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku

  Na začátku listopadu se na twitterovém účtu amerického zpěváka a textaře Ozzyho Osbourna objevil status, v němž tento stále aktivní muzikant avizoval nový singl. A druhý den jej skutečně vydal. A to nebylo všechno.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };