12.12.2014 17:00

Tenacious D nebo Slipknot? Známe nominované na Cenu Grammy

Věděli jste, že i metalové skupiny mohou soutěžit o každoročně udělované ocenění Národní akademie hudebního umění a věd ve Spojených státech? V letošním roce se o cenu Grammy utkají Slipknot, Anthrax, Mastodon, Motörhead a populární Tenacious D. 
 
Není tomu ani týden, kdy byla zveřejněna pětice jmen těch, kterým se letos podařilo dosáhnout na nominaci v kategorii Best Metal Performance hudebních cen Grammy Awards. Ocenění za výjimečné úspěchy v hudebním průmyslu je přitom udělováno již od roku 1958 a v letošním roce se uskuteční úctyhodný padesátý sedmý ročník. 
 
Kategorie honorující metalové projekty však vznikla až v roce 1990 a tím, kdo v tomto roce jako první získal prestižní cenu, nebyl nikdo jiný než legendární Metallica. Skupina na zisk ceny Grammy dosáhla s písní One, s níž jen o necelý rok později po boku AC/DC, The Black Crowes a Pantery vyrazila například do Ruska, aby vystoupila před více než milionem fanoušků. 
 
 
Metallica získala ocenění ještě pětkrát, a to v letech 1991, 1992, 1999, 2004 a 2009. A ačkoliv se v letošním roce do užší nominace v kategorii Best Metal Performance neprobojovala, Národní akademie hudebního umění a věd ocenila aspoň nový film Metallica Though The Never, když jej nominovala v kategorii Best Music Film. Zde se utká například se záznamem z koncertního turné zpěvačky Pink The Thruth About Love: Live From Melbourne či filmem Ghost Stories z dílny Coldplay. 
 
K dalším vícenásobným držitelům ceny Grammy patří skupina Black Sabbath, Tool či další ze slavné Big Four of Thrash, kalifornští Slayer. K těm, kterým se rovněž podařilo nominaci proměnit, poté řadíme také Nine Inch Nails, Soundgarden, Rise Against the Machine, Korn, Judas Priest či neodmyslitelné Iron Maiden.
 
Kdo rozšíří řady držitelů prestižního ocenění se dozvíme již 8. února příštího roku. Prozatím tak nezbývá než hádat, který z následujících nominovaných (a za jaký hudební počin) má největší šanci: 
 
Slipknot (projekt The Negative One)
Anthrax (projekt Neon Knights)
Mastodon (projekt High Road)
Motörhead (projekt Heartbreaker)
Tenacious D (projekt The Last In Line)

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.