13.12.2014 13:00

System Of A Down svým turné upozorňují na hrůznou historii

System Of A Down vyráží na turné Wake Up The Souls System Of A Down vyráží na turné Wake Up The Souls Zdroj: Facebookový profil skupiny System Of A Down

V souvislosti se stým výročím arménské genocidy proslulí američtí metalisté System Of A Down naplánovali turné na rok 2015. Přestože se jakožto oficiální místo původu skupiny uvádí Glendale nedaleko kalifornských Los Angeles, všichni její členové mají arménské předky. Především proto je pak nenechává takováto historická událost chladnými.

Koncem listopadu byla zveřejněna data k nadcházející koncertní šňůře, která ponese jméno Wake Up The Souls. České republice se naneštěstí kapela tentokrát vyhne, nicméně 13. dubna 2015 navštíví sousední Německo. Proto ti, kteří jsou nedočkaví dynamické show SOAD, kterou české publikum zažilo během loňského tuzemského festivalu Aerodrome, to nebudou mít daleko. Vstupenky jsou již v prodeji, a to za cenu pohybující se od 51 EUR výš. 

Vrcholem tour bude vůbec první vystoupení kapely v Arménii, které se uskuteční den před samotným výročím arménské genocidy, a to 23. dubna příštího roku. Podle oficiálního facebookového profilu System Of A Down bude tato performance zcela bez placeného vstupu. Vyjma sedmi koncertů v rámci Wake Up The Souls Tour má skupina naplánované ještě vystoupení v Los Angeles a Rio De Janeiru. První ze zmiňovaných destinací svou hudbou potěší již 13.12.2014.

Kromě tohoto však zatím nejsou dostupné žádné informace o budoucím fungování kapely. Své poslední album Mezmerize skupina vydala v roce 2005, tedy téměř před deseti lety. Současně ovšem můžeme pouze doufat, že aktuální události přinesou nové podněty například pro vznik nového alba.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.