10.09.2019 14:41

Začíná festival Struny Teens

Přední umělci nejen hudební scény se potkají již tuto sobotu 19. října v holešovické La Fabrice, aby pootevřeli dveře a dovolili nahlédnout do svého uměleckého světa. Zdi bývalé továrny ožijí hudbou všech možných žánrů od jazzu, přes pop a beatbox až ke klasice a zkrátka nepřijdou ani příznivci vizuálního umění. Festival Struny Teens, jak už název napovídá, zve všechny „náctileté", kteří chtějí proniknout do umělecké branže, na inspirativní setkání i praktické workshopy.

Pod taktovkou trojnásobného mistra světa v beatboxu Jara Cossigy nabízí festival hudební workshop, kde bude hlavní téma domácí nahrávání muziky. O své zkušenosti se podělí výtvarnice Eliška Podzimková, která má za sebou spolupráci s Jamiem Oliverem nebo s Vogue magazínem. Na vše, co jste chtěli o muzikantském životě vědět, se můžete zeptat během tzv. Meet-Mixu. En.dru v roli moderátora společně s vámi vyzpovídá skladatele a kytaristu Igora Ochepovského, zpěvačku s výjimečným hlasem Kristínu Mihaľovou, beatboxera klávesistu Jena Hovorku a jednoho z nejžádanějších saxofonistů Michala Žáčka. Protože se bude mluvit hlavně o muzice, tak hudba v programu nebude chybět jak během debaty, tak v závěru programu, kdy se na poprvé a možná naposledy sejdou na jednom pódiu všichni zúčastnění.

Program v La Fabrice odstartuje v 16 hodin, kdy souběžně poběží dva workshopy. Do světa beatboxu teenagery vtáhne Jaro Cossiga, který je považován za českého průkopníka tohoto výjimečného hudebního stylu. Trojnásobný mistr ČR a více mistra světa v teamovém beatboxu s jeho BeatBurgerBandem předskakoval například Joe Cockerovi, 50. Centovi či Snoop Doggovi ve vyprodané O2 aréně. Jaro má zkušenosti se scénickou hudbou díky spolupráci s divadlem Archa a v poslední době vystupuje v projektech s vokálním kvintetem KrisKros mimo jiné ve spolupráci se symfonickými orchestry. Ve svém worksohpu na Strunách TEENS nabídne své rady a tipy pro všechny, kteří doma nahrávají/střihají/mixují a poté samozřejmě sdílí muziku.

 

 

Druhý workshop s názvem Jak se tak dívám odhalí pestrá zákoutí světa výrazné mladé česká animátorka, ilustrátorka, fotografka a umělkyně Elišky Podzimkové. Eliščin autorský projekt NYanimate zaujal a její ilustrace se dostaly na titulní stranu newyorského magazínu Metro. Pro prezentaci své práce si ji vybral světově známý kuchař Jamie Oliver či americký Vogue magazín. Dále Eliška připravovala např. Rubriku Dokreslené Česko pro internetový portál iDnes, spolupracovala s Tomášem Klusem na jeho turné Recyklus nebo pracuje na projektu Plešouni, který přibližuje dětem na onkologii průběh jejich léčby. V La Fabrice se na workshopu podělí o svůj pohled na tvorbu a o to co ji v současné době baví nejvíce.

Od 18 hodin převezme otěže programu patron festivalu En.dru - hudební improvizátor a věčný hledač smyček i všech možných přesmyček, vokální virtuóz, majitel mnoha cen a letošní šampion na Mistrovství světa v Loopingu. V MEET-MIXU uvede čtyři hosty, kteří vynikají v různých hudebních žánrech, a dostane se jim až pod muzikantskou kůži. Jedno mají ale společné - jsou mladí, talentovaní, dřou, milují improvizaci a navíc jsou v ní skvělí. Bude se nejen hrát a zpívat, ale i debatovat. Svou hudební cestu představí skladatel, kytarista, hudební producent, jehož jméno se stále více skloňuje nejen na tuzemské hudební scéně Igor Ochepovsky. Jak může kariéru zpěváka ovlivnit účast v hudební soutěži? O tom se rozpovídá slovenská zpěvačka s výjimečným hlasem, projevem i charismatem Kristína Mihaľova. O své zkušenosti se podělí dále Jen Hovorka, MC, beat boxer, klávesista a producent pohybující se s neuvěřitelnou lehkostí mezi hip hopem, jazzem a experimentální elektronikou. Do svého světa dovolí nahlédnout i jeden z nejžádanějších saxofonistů Michal Žáček, který pravidelně spolupracuje B-side bandem Vojty Dyka, slovenským jazzovým bardem Peterem Lipou či Richardem Müllerem.

Celý program a jedinečné odpoledne uzavře společný koncert hostů ALL STAR JAM, který bude hudební explozí – jedinečným koncertem, který vznikne právě pouze pro Struny TEENS. Více informací naleznete na internetových stránkách, na instagramu a na facebooku. Vstupenky na celý festival jsou v prodeji za 200 Kč pro studenty a 300 Kč pro dospělé. K dispozici jsou vstupenky i pouze na závěrečný koncert za 200 Kč.

Program Struny TEENS:

16:00 – 17:30 – workshopy Jaro Cossiga / Eliška Podzimková
18:00 – 19:00 – Meet-mix – pod muzikantskou kůži
19:30 – 21:00 – En.dru – All Star jam – Ochepovsky, Mihaľová, Hovorka, Žáček

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.