středa, 16 říjen 2019 15:45

Harlej vydává nový klip a jede na turné s Komunálem

Napsal(a)
Zpěvák Harleje Tomáš Hrbáček na letošním Rock Heart festivalu. Zpěvák Harleje Tomáš Hrbáček na letošním Rock Heart festivalu. Foto: Petr Zip Hájek/musicweb.cz

Skupinu Harlej čekají příští rok oslavy čtvrt století existence. Předtím se chystá do studia, kde se pustí do nahrávání nové řadovky, ze které vypustila první ochutnávku v podobě klipu Nejsem zklamanej. Nejdřív ale vyrazí na společné turné s kapelou Komunál.

 

Ze singlu Nejsem zklamanej je zjevné, že žádných stylových kotrmelců se fanoušci Harleje ani po pětadvaceti letech existence obávat nemusí. Výpravný klip je v historii kapely už třiadvacátý. Zároveň se jedná o druhou spolupráci s  s režisérem Petrem Vincem Havlíčkem a firmou KH'Filmin. Právě s nimi kapela pořídila i jeden ze svých nejúspěšnějších klipů Strážní andělé„Už je to víc jak rok od posledního klipu, chtěli jsme našim fandům předložit novou písničku a nový obrázky. Z výsledku mám dobrej pocit a věřím, že bude bavit i naše posluchače,” říká kytarista a kapelník Harleje Tonda Rauer. Hudebně je pod skladbou podepsán právě on, zatímco text si vzal na starosti Tomáš Miřatský.

 

 

Singl je předzvěstí nového alba. Na jeho vydání si ale ještě musíme počkat, plánuje se na přelom února a března příštího roku. Hned po něm bude následovat halové turné završené 18. dubna koncertem v pražském Foru Karlín. „Píseň Nejsem zklamanej pro nás znamená začátek kolotoče natáčení nový desky a už se na to těším. Baví mě dělat nový písničky a vždycky jsem netrpělivý, jakou budou mít odezvu," doplňuje Rauer. Čas zbývající do konce roku kapela stráví na cestách se spřátelenou partou Komunál. Turné zahájila právě premiéra nového klipu 4. října, jeho vyvrcholením bude tradiční Vánoční merenda v Králíkách u Nového Bydžova.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Program podzimního turné:

18. října - Křesetice, KD
19. října - Holýšov, KD
1. listopadu - Havlíčkův Brod
2. listopadu - Česká Lípa
8. listopadu - Prachatice,Hotel Park (+ Narttu)
9. listopadu - Boskovice, Sokolovna
15. listopadu - Klatovy, KD
16. listopadu - Bezno u Mladé Boleslavi, KD
6. prosince - Vamberk, KD
7. prosince - Práče u Znojma (+ Hanzs Fuckers)
14. prosince - Horažďovice, KD
25. prosince - Králíky u Nového Bydžova, KD

Další články

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně

  Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně. Očekávaný čas akcí a slev je tady. Pokud hledáte nová sluchátka nebo reproduktory, nastává ideální doba ke koupi. Vybíráme pro vás momentálně ty nejzajímavější kousky od Mobil Pohotovosti. Z čeho můžete vybírat?

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

 • Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny

  Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a v jeho rámci ji cesta podruhé zavede i do Prahy. Zatímco letošní vystoupení se odehrálo v Edenu, 1. července příštího roku se představí v O2 areně.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };