23.08.2012 7:05

Agentura Rachot odtajnila svůj podzimní program

Agentura Rachot přiváží do Česka každý rok řadu kvalitních interpretů především z oblasti worldmusic. Nedávno představila program koncertů, které se uskuteční na podzim, a je se na co těšit.

Již 26. září máte možnost v pražské Akropoli slyšet jazz, který zní jako z jiné planety. Sun Ra Arkestra je bigband, jehož kapelník prý pocházel ze Saturnu. Tento hudební vizionář hlásal dynamičnost místo strnulosti a při vystoupení jeho Arkestru se opravdu nudit nebudete. Po smrti Sun Ra převzal taktovku 88letý saxofonista Marshal All(i)en, který v Praze nebude chybět.

V říjnu budou velkolepé hudební orgie pokračovat. Pokud jste na Colours of Ostrava nestihli vystoupení  Ibrahima Maaloufa, nezoufejte. Další šanci máte hned 2. října v Paláci Akropolis, kde se tento geniální trumpetista představí i se svou kapelou.

Pár dní po něm, přesně 6. října (téměř přesně rok od společného koncertu s Erikem Truffazem), se do Akropole vrátí mladičká švýcarská písničkářka Anna Aaron. Její křehký, ale výrazný projev si získává stále početnější publikum po celém světě.

Švýcarsko, Afrika i Británie 

V úterý 11. října se v domě pěveckého spolku Hlahol na Masarykově nábřeží představí Raza Khan, představitel sufijské hudby. Tranzovní zpěv pakistánského sólového vokalisty qawwali, ke kterému se v určitých pasážích přidává sbor a který je doprovázen hrou na tabla a přenosné harmonium, vás možná přenese do jiného světa.

Sychravé listopadové chmury se pokusí zahnat Sophie Hunger. Před časem se tato švýcarská písničkařka představila (stejně jako Anna Aaron) v roli předskokanky trumpetisty Erika Truffaze a ten si ji vybral i na své zatím poslední album In Between. V Praze se jí moc líbilo, má tady početnou fanouškovskou základnu a když letos plánovala světové turné, Praha na seznamu nemohla chybět. Její koncert se uskuteční 20. listopadu opět v pražské Akropoli.Raza Khan

Pokud Vám podzimní chmury nerozežene Sophie Hunger, zcela určitě se to povede Ebu Taylorovi z Ghany a jeho Afrobeat Academy. Ebo Taylor, kterému je neuvěřitelných 76 let, letos představil album Appia Kwa Bridge, na kterém se propojuje jazz s blues, worldmusic, funkem, s rytmy západní Afriky a které si našlo příznivce i mezi hiphopery. V Akropoli zazáří žhavé africké slunce 25. listopadu.

Tři dny poté (28. listopadu) Akropoli rozezní klarinet a klezmerová smršť. Mistr klarinetu a zakládající člen kapely Klezmatics David Krakauer a jeho Madness Orchestra představí v Praze hudbu hudebního avangardisty Johna Zorna.

Předvánoční čas si můžete zpříjemnit koncertem 4. prosince, kdy se v Akropoli v unikátním spojení představí Les Triboliques, tři velikáni z Velké Británie. Justin Adams, Lu Edmons a Ben Mandelson se sejdou na jednom pódiu a jejich koncert bude bezesporu patřit k hudebním vrcholům pražského podzimu.

O čtyři dny později (tedy osmého) přijedou američtí The Jon Spencer Blues Explosion. Tato kapela se řadí k nejzásadnějším garážovým kapelám nového věku a jejich koncerty jsou jednou velkou kytarovou smrští, ve které se protínají syrový rock a boogie s blues.

O zakončení pražského hudebního podzimu agentury Rachot se postarají 11. prosince mladí bohové. Švýcarští The Young Gods letos oslaví 25. výročí a při té příležitosti vyrazí na turné. Praha nebude chybět.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.