06.11.2023 18:56

Arakain se v vrátí na Barču

Arakain v aktuální sestavě. Arakain v aktuální sestavě. Foto: Josef Beník

Metalová legenda Arakain na jaře oslavila neuvěřitelných čtyřicet let na české hudební scéně vyprodaným velkolepým koncertem v pražském O2 universu. Z této největší show v úctyhodné historii kapely byl pořizován bohatý videozáznam, který vydavatelství Supraphon veřejnosti představí právě na konci letošního roku. A při této příležitosti Arakain vyrazil na klubové turné.

Podzimní turné symbolicky završuje čtyřicetiletou éru Arakainu na šestnácti zastávkách napříč republikou. Na závěr koncertního roku kapela zvolila spíše menší prostory s komornější atmosférou, kde má své fanoušky nadosah. Po hale s obří výpravou, scénou, efekty a po velkých open air koncertech a festivalech se vrátí tam, kde je hudební zážitek nejpřirozenější a postavený na síle písní. 

Těch má Arakain za svoji kariéru více než dost a jistě nebude jednoduché poskládat téměř dvouhodinový playlist. Samozřejmě nebudou chybět největší hity kariéry v podání frontmana Honzy Toužimského. Fanoušci se budou moci s kapelou vyfotit či ulovit podpis hudebníků na autogramiádách před koncerty.

Pro pražskou zastávku si kapela zvolila vskutku ikonický prostor, Kulturní dům Barikádníků, známější spíše jako Barča. Tento sál byl před revolucí legendární štací všech fanoušků tvrdé hudby, jíž vládnoucí garnitura opravdu ani v nejmenším nepřála. Vedení Barči ovšem konání metalových koncertů umožňovalo a díky tomu se sem sjížděli fanoušci z celé republiky. Také Arakain na zdejším pódiu prožil křest ohněm a je symbolické, že se po čtyřech dekádách vrací právě sem.

Z programu podzimního turné zbývají tyto zastávky:

9.11. PRAHA – KLUB BARIKÁDNÍKŮ

10.11. LITVÍNOV – MUSIC KLUB ATTIC

8.12. OLOMOUC – S KLUB

9.12. HERÁLEC – KULTURNÍ DŮM

16. 12. PLZEŇ – KD ŠEŘÍKOVKA

Vstupenky jsou k zakoupení zde.

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.