08.06.2014 7:00

Black Label Society balí kufry do Roxy

V pondělí 16. června zavítá do pražského klubu Roxy legendární kytarista Zakk Wylde a jeho kapela Black Label Society. Přivezou představit nový materiál z čerstvě vydané desky Catacombs of the Black Vatican.

Kapela založená v roce 1998 v Los Angeles dvorním kytaristou Ozzyho Osbourna Zakkem Wyldem se naposledy představila v České republice v roce 2012 na akci Ozzy & Friends, která nahrazovala zrušený koncert Black Sabbath. Kapela v současnosti hraje ve složení Zakk Wylde - kytara a zpěv, Dario Lorina - kytara, John DeServio - basa a Jeff Fab - bicí a má na kontě již 8 řadových alb. Tento rok vyjíždí na turné k aktuální desce. Album se uvedlo singlem My Dying Time.

 

 

Zakk Wylde začínal s kytarou již ve svých 8 letech, hru na ni drtil i 12 hodin denně. Jeho technika se vyznačuje rychlou hrou a nekompromisními sóly plných flažoletů. Začínal v kapele Stone Henge a Zyris. V roce 1987 zkusil poslat demo nahrávku Ozzy Osbrournovi a nahradil tak kytaristu Jake E. Leeho. Stal se tak neodmyslitelnou postavou doprovodné kapely Ozzyho Osbourna. Tito dva se poprvé rozešli v roce 1995, kdy Zakka nahradil do roku 2001 Joe Holmes.V roce 2001 se opět Zakk k Ozzymu vrací a spolupracuje s ním až do roku 2007, kdy definitivně Ozzyho v dobrém opouští.

Během těchto let Zakk pracoval i na svých vlastních hudebních projektech. V roce 1991 založil kapelu Pride and Glory. Kapela nahrála jedno album a v roce 1994 se rozpadla. Zakk poté v roce 1996 vydává akustické album Book of Shadow, avšak nesetkává se s příliš velkým ohlasem. Přichází zlomový rok 1998, kdy se spojuje s bubeníkem Philem Ondichem a zakládají kapelu Black Label Society. Ten samý rok vychází debutové album Sonic Brew. Druhé album spatřilo svět v roce 2000 pod názvem Stronger Than Death. Následují personální změny na pozici bubeníka. V roce 2002 vychází 3. řadové album 1919 Ethernal věnované otci Zakka a opět přichází krátkodobé změny na pozicích bubeníka a basáka. V následujích letech vychází tyto alba: The Blessed Hellride (2003), Hangover Music Vol.VI (2004), Mafia (2005) a Shot to Hell (2006).

Čtěte také: Jake E.Lee nadchnul Novou Chmelnici

Od roku 2007 do roku 2010 se jednotliví členové věnují vedlejším projektům. K návratu Black Label Society dochází v srpnu 2010, kdy po opět malých personálních změnách kapela vydává osmé řadové album Order of the Black. Od tohoto okamžiku se kapela věnuje spíše živým vystoupením a festivalům. Do studia se vrací v roce 2013 a začíná pracovat na deváté desce Catacombs of the Black Vatican, která vyšla 7. dubna tohoto roku.

Kapela má také vlastní fanoušky, kteří si říkají Bersekers (severský bojovník). Ti si nenechají ujít žádné vystoupení a odměnou jim je skvělá komunikace kapely. Pokud jste tedy Berseker, nebo jen fanoušek Black Label Society anebo jen milujete heavymetal, nepropásněte tento koncert, protože půjde zajisté o metalovou událost na klubové scéně. Vstupenky jsou v prodeji za 600 korun v kavárně NoD za zvýhodněnou cenu 630 korun a v sítích Ticketportal a Ticketpro.

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.