04.05.2022 8:20

Boj o předskakování Scorpions vyhrály The Agony

Scorpions letos zahrají v devíti evropských zemích. Scorpions letos zahrají v devíti evropských zemích. Zdroj: Live Nation

Nezastavitelní Scorpions se 26. května po čase vrátí do pražské O2 Areny a českým kapelám nabídli soutěž o roli předskokana. Z té vzešly jako vítězky rockerky The Agony. Mohou se tedy chystat na vystoupení v jedné z nejprestižnějších hal v zemi.

 

I s pěti křížky na krku zůstávají Scorpions tím stejným hurikánem. Je to už deset let, co se vydali na rozlučkové turné, ale plány na odchod do důchodu vzaly pochopitelně rychle za své. Nezastavil je ani covid, spíše naopak. Nucenou pauzu kapela využila nejlépe jak mohla a v únoru přivedla na svět novinkové album Rock Believer. Bylo jasné, že musí následovat světové turné a cestovním plánu tentokrát nechybí ani naše hlavní město.

Scorpions není nutné představovat asi nikomu. Debutové album vydali 22 ledna 1972 a od té doby prodali 120 milionů nahrávek. Na kontě mají písně, jež doslova měnily svět, hity jako Wind of Change, Still Loving You, nebo Rock You Like a Hurricane patří ke zlatému fondu světového rocku. A když před šesti lety přibrali do party bývalého bubeníka Motörhead Mickeyho Dee, bylo jasné, že nehodlají zpomalit.

Pro The Agony pozvánka do O2 Areny završením příběhu velkého návratu na výsluní, jako z nějakého filmu. Posuďte sami - koncem loňského roku byly před rozpadem a musely shánět polovinu sestavy. Hledání bylo nakonec úspěšné a tak jsou The Agony zpátky. Stihly již nahrát tři nové songy a naživo si velkou premiéru odbudou tento pátek na společném koncertě s Girlschool v pražském Futuru. Jen o pár týdnů později dokončí své zmrtvýchvstání před tisíci fanoušků Scorpions. Vítejte v pohádce.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.