02.03.2022 22:39

Dream Theater se vrací do Prahy

Po dvou letech se opět můžeme těšit na špičku mezi prog-metalovými kapelami, americké Dream Theater. A aby toho nebylo málo, jako předskokana s sebou přivezou další lahůdku, kanadského hudebníka Devina Townsenda.

 Jak se říká "modří už vědí", tedy skalním fanouškům stačí pouze tato dvě jména a datum koncertu, nic víc netřeba, aby okamžitě kupovali vstupenky. Pro vás ostatní tedy oba, kapelu i hudebníka, blíže představíme.
Dream Theater, které jsme u nás už několkrát měli možnost spatřit živě, se v rámci své Top Of The World Tour vrací do České republiky, opět do pražské Tipsport Areny. Zde v únoru 2020 předvedli skvělou show oceněnou potleskem diváků vestoje.  

Prohlédněte si Fotoreport z koncertu DT v roce 2020

Skupina se divákům představí ve složení James LaBrie (zpěv), John Petrucci (kytara), Jordan Rudess (klávesy), John Myung (basová kytara) a Mike Mangini (bicí). Společně zahrají nejenom repertoár z jejich již patnáctého studiového alba A View From The Top Of The World, ale i výběr toho nejlepšího z jejich vice než třicetileté kariéry, kterou protagonisté progresivního metalu mají za sebou. Tato sestava brilantních studiových hráčů je vskutku famózně sehranou partou a jejich skladby pro opravdové pro fajnšmekry. Pravda je, že jejich perfektní několikaminutová sóla jsou náročná i pro ostřílené hudebníky a ne každý si je náležitě vychutná. Je to prostě hudební pohoda a zvuková pozvánka do dimenze, kde všechny starosti všedních dnů nenávratně mizí ...

Jak říká Rudess k poslednímu albu: "Doufám, že až tohle uslyšíte, dostanete to nejlepší, co Dream Theater nabízejí. Snažili jsme se vybudovat zásadní zvukový zážitek. Nikdo z nás nezpomalil. Jestli něco, tak se pohybujeme rychleji." A James LaBrie upřesňuje: "I přes všechno, co se děje, to mělo být pozitivní. Nemůžeme se dočkat, až zase před všechny předstoupíme a budeme hrát tyhle skladby."
"Hudba má moc promlouvat k vám na emocionální úrovni," nechává se slyšet Petrucci, v čemž mu jistě dáte za pravdu.
Kapela hraje bez přestávky již od roku 1985, psát tedy něco více z historie by vydalo na samostatný dlouhý článek. Pro nás je nyní důležité pozvat vás na koncert a podrobnější informace z historie si ti, co budou chtít, jistě dohledají na wikipedii.

Zbývá tedy ještě představit neméně kvalitního předskokana DT jménem Devin Townsend. Ani on nevystoupí v Praze poprvé a má zde své věrné posluchače. Jeho místy psychedelické varice napříč různými hudebními žánry jsou jedinečné a nezaměnitelné. Ani on není na hudební scéně žádným nováčkem, pohybuje se zde přes 25 let. Stále experimentuje a každá jeho deska je úplně jiná.

 Na závěr zbývá už jen prozradit datum a místo, kde můžete Dream Theatre a Devina Townsenda vidět v jeden večer na jednom podiu. Nezapomenutelná hudební lahůdka odstartuje v 19 hodin 26. května 2022 v holešovické Sportovní hale. Vstupenky zakoupíte v síti Ticketmaster.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.