07.03.2024 21:52

Bývalý basák Megadeth David Ellefson přijede do Kolína Doporučeno

David Ellefson. David Ellefson. Zdroj: archiv Davida Ellefsona

Poprvé se svým sólovým projektem přijíždí do České republiky spoluzakladatel thrash metalových titánů Megadeth a jeden z nejuznávanějších metalových baskytaristů, držitel Grammy, Dave Ellefson.

Jméno Dave Ellefson znají všichni metaloví příznivci na světě. Spolu s Davem Mustainem byl zakládajícím členem, spoluautorem mnoha skladeb a nezdolným pilířem tohoto monstra, kde působil od roku 1983 do roku 2002. Poté se od Megadeth odpojil a v následujících letech se objevoval ve formacích Temple Of Brutality, F5 nebo Killing Machine. A protože, jak známo, stará láska nerezaví, vrací se do mateřské kapely v roce 2010 a setrvává až do loňského roku, kdy odchází podruhé. Nicméně v Megadeth má za sebou odkroucených dohromady 30 let, stovky koncertů po celé planetě a mraky zlatých i platinových alb. V roce 2021 zakládá vlastní projekt The Lucid a v roce následujícím je k vidění v řadách heavy metalových Dieth. Mezitím pracuje na vlastních věcech pod hlavičkou Ellefson, spolupracuje na vícero projektech, natáčí skvělé album cover verzí No Cover, zkrátka je ho všude plno.

V současné době vychází album plné superlativů, které nahrál ve společném projektu s populárním Jeffem Scottem Sotem. V kolínském Městském společenském domě vystoupí v rámci Bass warrior world tour v úterý 12. března.

Předpokládaná sestava: David Ellefson – basa, zpěv, Andrea Martongelli (Arthemis,Power Quest) kytara, Walter Cianciusi (Geoff Tate Band) kytara, Titta Tami (Ehfar) zpěv, Roberto Pirami (Blaze Bayley, Vinnie Moore, Gus G) bicí.

Lístky jsou k zakoupení zde.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.