04.03.2024 22:15

Rimortis v Chlumci nad Cidlinou oslaví pětadvacet let Doporučeno

Rimortis Rimortis Zdroj: stránky kapely Rimortis

Metalová kapela Rimortis z Poděbrad má za sebou už čtvrt století existence a to si pochopitelně žádá pořádnou oslavu.Ta je naplánována na 23.března do sokolovny v Chlumci nad Cidlinou. A fanoušci se mají věru na co těšit.

Rimortis jsou duchovním dítětem basáka Vaška Mrzeny. To on je také jediný, kdo v sestavě zůstal od začátku. Je kapelníkem, vrchním textařem a není bez zajímavosti, že chvíli byl i zpěvákem. To někteří současní členové ještě nebyli na světě. Na všech ostatních postech se protočila pěkná řádka muzikantů.

Jako hosté se na výročním koncertě představí právě bývalí zpěváci a to v hojném počtu. Asi největší pozornost zaujal Milan Hloucal. Ten držel v Rimortis mikrofon v letech 2001 - 2016 a řadu fanoušků jeho odchod těžce kousala.Vystoupí i jeho následovník Láďa Spilka, jež  v kapele působil do roku 2020, kdy otěže převzal současný vokalista Jaromír Bartoš. Hostujících pěvců a pěvkyň se ale v Chlumci sejde víc - Lukáš Písařík, Viktorie Surmøvá, Anna Monhartová a Niki Čejchanová. Můžeme se tedy těšit na spoustu jedinečných duetů a netradičních pojetí známých písní. 

Jedním z důvodů, proč volba konání padla na sál v Chlumci je možnost postavit scénu s velkým zvukem a světly. Kapela slibuje největší samostatnou koncertní událost ve své historii.

Jako předkapela se představí stále populárnější vikingská smečka Vanaheim.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.