26.12.2015 17:48

Colours of Ostrava 2016: Známe prvních 7 interpretů

Sotva přišla zima, už aby jeden myslel na to, co bude v létě. Ačkoliv nás do začátku letní sezóny čeká ještě několik měsíců, nejeden velký festival se již v těchto dnech vytasil se jmény prvních účinkujících. Z řady v tomto případě nevyčnívá ani Colours of Ostrava.

Do léta času dost, řekl by si jeden. Předprodej lístků na většinu českých festivalů ale začíná právě v těchto dnech a vzhledem k rostoucím cenám není radno s nákupem otálet. Spolu s možností zakoupit s dostatečným předstihem vstupenku na vysněnou akci pak přichází také vytroubení prvních jmen, na něž se můžeme těšit. V případě Colours of Ostrava se v uplynulých dnech jednalo o tyto vystupující: 

1. Antony and the Johnsons (Anohni)

První z nich je Antony and the Johnsons nebo jak si skupina nově říká – Anohni. Skupina vznikla v roce 1998 v New Yorku. Původním typickým projevem skupiny byla hudba spíše symfonického rázu, s novým albem Hopelessnesss však přichází tanečně laděná elektronická muzika doprovázená procítěným zpěvem, který vypráví o válkách, ničení ekosystému a jiných strastech současného světa.

2. CC Smugglers

Druhým potvrzeným účinkujícím je CC Smugglers nebo jak pořadatelé říkají, divocí buskeři z Bedfordshire. Víte, co znamená busking? Znamená to jakousi formu pouličního vystupování. A přesně tak začínala i šestice v čele s živelným zpěvákem Richie Pryennem, která dnes pod tímto názvem dnes obráží svět. Prý v tom nakonec byla partička přátel tak dobrá, že když jste kolem ní procházeli, úplně jste zapomněli, kam jste vlastně chtěli jít. 

3. Caro Emerald 

Caro Emerald je živelná zpěvačka původem z Holandska, které se podařilo prodat již několik milionů alb po celém světě. Ve svém hudebním projevu kombinuje celou řadu stylů, mimo jiné swing, gypsy jazz, bolero, tango, hudbu hollywoodských filmů či zvuky pařížských kabaretů. A to není všechno! Za kvalitu vystoupení se může zaručit také tisícihlavý dav slavného festivalu v Glastonbury, který tato dáma ohromila svou show v minulých letech.

 

{youtube}iMTMvAnQ-D4{/youtube}

 

4. Slowdive

Návrat skupiny Slowdive po dvaceti letech způsobil v roce 2014 pěkný rozruch. Opětovnému příchodu navíc nepředcházely desítky zpráv, nepředcházela mu dokonce ani jedna. Až jednou se na Twitteru objevilo suché oznámení: "Slowdive jsou zpátky." A víc nic. Skupina se v ten rok objevila na proslulém barcelonském festivalu Primavera Sound a příští rok zavítá k nám do České republiky. Pokud tedy chcete vidět, kdo svou tvorbou v minulosti zásadně ovlivnil celou řadu indie rockových skupin, asi si budete muset zajet na Colours. 

5. The Unthanks 

Zjevení na scéně anglického folku, i tak můžeme popsat skupinu The Unthanks, jejímž hlavními mozky jsou sestry Becky a Rachel Unthanks a multiinstrumentalista a skladatel Adrian McNally. A právě díky němu a jeho zájmu o Milese Davise, trip hop, minimalismus či King Crimson zní hudba skupiny tak, jak zní. Nebojte ale, unikátní jsou také texty, které čerpají z temných sociálních balad severoanglického Northumberlandu. Jak tahle kombinace vypadá naživo se budete moci přesvědčit druhý červencový týden roku 2016. 

6. My Baby 

Hudba skupiny, která čítá tři hudebníky, sourozence van Dykeovi původem z Holandska a kytaristu Daniela Johstona pocházejícího z Nového Zélandu, prý zní jakoby na vás zařvala rozzuřená lvice. Trojice se totiž nechává inspirovat syrovým rockovým blues 70. let, funky, soulem i gospelem. Tohle všechno navíc kombinuje s ozvěnami marockého gnawa či indickým rag. A jak že to má dohromady vypadat? Má vás to pohltit tak, že budete chtít divoce poskakovat kolem ohně jako pravěcí lidé. 

7. Passenger 

Život Michaela Rosenberga, jak se tenhle hudebník ve skutečnosti jmenuje, má blízko k pohádce: byl chudý pouliční umělec, byl rád, že měl na chleba a byl rád, že se u něj občas zastaví hlouček lidí. A najednou byl slavný a obráží největší světová pódia. Jak se to stalo? To se s ním rozešla přítelkyně a on během hodiny složil píseň Let Her Go.Když psal její text, asi nepředpokládal, že pokoří americké, britské i jiné hitparády, že ji zahraje na superslavném finále amerického Super Bowlu a že mu vynese nominaci na Brit Adwards. Pokud chcete tuhle píseň slyšet naživo, platí totéž co v případě bodu číslo pět: budete muset zakoupit lístky na Colours of Ostrava. Udělat to můžete například níže.

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.