02.02.2014 19:00

Daughtry: Za necelé dva měsíce v Roxy

Co deska, to úspěch v podobě nejvyšší příčky hitparád. S tou poslední přijedou američtí rockeři Daughtry i do Prahy, do diáře si zapište datum 16. března.

Málokterá z kapel má na účtu tak velký úspěch se svými alby jako právě Daughtry. Vše začalo v roce 2006. Chris Daughtry se nenechal odradit svým neúspěchem v soutěži American Idol a okamžitě založil kapelu. Debutové album Daughtry na sebe nenechalo dlouho čekat a ihned po jeho vydání vystřelilo na nejvyšší příčku TOP 200 časopisu Billboard. Díky tomu se stalo i nejprodávanější deskou roku 2007 ve Spojených státech a celkem čtyři hity z ní se dostaly do TOP 20. Tento raketový start kluky určitě nakopnul k další práci. Druhá deska Leave This Town se na pulty obchodů dostala v roce 2009 a opět stanula na samém vrcholu Billboard TOP 200. Na ní se již autorsky podíleli i Chad Kroeger (Nickelback) a Ben Moody (Evenescence). Třetí album v řadě Break The Spell z roku 2011 již takového ohlasu nedosáhlo, ale i to se dostalo do první desítky TOP 200. Tak velký úspěch přinesl kapele také spoustu ocenění, mezi nejvyšší můžeme počítat pět cen American Music Awards, dvě ceny World Music a čtyři nominace na Grammy Awards.Další dva roky tvrdé práce, skládání, zkoušení a nahrávání a přineslo loni v listopadu čtvrté album Baptized. Je až neuvěřitelné, že i to se dostalo do první desítky Billboard TOP 200. Muzikantům se zkrátka daří a díky tomu získali ke spolupráci mnoho známých hudebníků. Při nahrávání poslední desky jim pomáhala celá řada kamarádů muzikantů, jako třeba Martin Johnson (Boys Like Girls), producent Sam Hollander (Good Charlotte, Train, One Direction aj.) a producentský tým Rock Mafia (No Doubt, Green Day, Miley Cyrus atd.)

Čtěte také: Simple Minds slaví 35 let na hudební scéně

Milióny prodaných cédéček, desek a digitálních skladeb, statisíce fanynek a fanoušků po celém světě - to jsou Daughtry, které můžete slyšet naživo již za necelé dva měsíce v pražském klubu Roxy. Vstupenky zakoupíte v distribuční síti Eventim.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.