31.01.2014 17:00

Na Pražský Storm se chystá bouře v podobě Kataklysm

V neděli 2. února zaútočí na sluchovody návštěvníků pražského Storm klubu trojice death metalových kapel toho nejhrubšího zrna. Na této v Česku jediné zastávce v rámci evropského kanadské kapely Kataklysm vystoupí také bratrstvo Krisiun a nesmlouvaví Fleshgod Apocalypse. Rozhodně tedy bude na co se těšit!

 

Kapela Kataklysm vyvolává u většiny death metalových fans zaslouženě pořádné ohlasy a není divu. Za svou více než 23 let dlouhou kariéru vydala banda 11 studiových nahrávek z nichž každá obsahovala skladby, které se časem staly kultem. Hitový potenciál nahrávek v kombinaci s pořádnou porcí brutality proto v průběhu let vymrštil kanaďany až na headlineingové pozice většiny světových festivalů. Zatím poslední placka Waiting for the End To Come z loňského roku posbírala slušnou kritiku a Kataklysm se rozhodli na evropském turné ukázat, co v nich dřímá za sílu.

Čtěte také: Metalový koncert Heaven Shall Burn otřásl Prahou

Spolu s montrealskou čtveřicí předvede svůj morbidní materiál také rodinný podnik Krisiun, kteří svým přímočarým brutal death metalem hyzdí tvář světa už od roku 1990. Jako vždy se dá od brazilců očekávat maximální nasazení a bestiální projev hrubostí připomínající velmi ranou Sepulturu.

 

 

Jednoznačně nejmladší bandou večera budou italové Fleshgod Apocalypse se svým brutal death metalem ovlivněným klasickou hudbou. Kapela oceňovaná především pro svůj um kloubit superrychlý death metal se symfonickými vsuvkami orchestrální hudby předvede průřez svými zatím třemi studiovkami s důrazem na poslední Labyrinth.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.