27.09.2023 12:27

Dave Matthews Band představí nové album Doporučeno

Dave Matthews Band Dave Matthews Band Zdroj: facebook.com

Na jaře příštího roku se po pěti letech do Prahy vrátí Dave Matthews Band, aby představil nové album Walk Around The Moon. Koncert skupiny, která má na svém kontě několik platinových alb a je držitelem řady hudebních ocenění, bude jistě zážitkem, který by jste si neměli nechat ujít.

Dave Matthews Band, často označována jako DMB, je americká rocková skupina, která byla založena v Charlottesville ve Virginii v roce 1991. Skupina je známá svou unikátní směsí různých hudebních žánrů, včetně rocku, jazzu, folku a world music, což vytváří charakteristický zvuk obtížně zařaditelný do jedné kategorie. Zakladatelem a frontmanem kapely je zpěvák a kytarista Dave Matthews, který se proslavil svým emotivním vokálním projevem a komplexními akordovými strukturami. Dave Matthews Band je také znám svými energickými živými vystoupeními a impozantním jamováním, díky čemuž si vytvořil věrnou fanouškovskou základnu. V průběhu let se DMB stal jednou z nejúspěšnějších koncertních kapel, a to i přes to, že její komerční úspěch v rádiích a hitparádách nebyl nijak výrazný.

Matthews nedávno hovořil s deníkem The Wall Street Journal o novém albu skupiny Walk Around The Moon a o jejich vášni pro koncertování. Pitchfork napsal: "Na Walk Around the Moon se volně prolínají minulé a současné verze Dave Matthews Bandu... ['Monsters' a 'Break Free'] jsou pro kapelu jako vypravěče vrcholnými momenty...". V tomto videu pro GQ Matthews rozebírá nejznámější skladby kapely, včetně "Satellite", "Crash into Me", "The Space Between", "Everyday" a "Madman's Eyes". Nedávno se také objevil v pořadu "The Howard Stern Show". Dave Matthews Band, který prodal dohromady 38 milionů CD a DVD, zakončí rok 2023 podzimním turné po Severní Americe a koncerty v Pretorii a Kapském Městě v Africe. Na jaře přijde na řadu Evropa a také pražská O2 Universum hala - 16. dubna 2024.

Předprodej vstupenekv sítích Ticketmaster a Ticketportal byl zahájen 22. září, máte tedy šanci již nyní ulovit ta nejlepší místa. Vstupenky pořídíte v cenách od 1690 korun.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.