26.03.2015 13:00

Dream Theater oslaví 30 let v červnu v Praze

V rámci prvního ročníku nového jednodenního festivalu Prague Sounds Good!, který se uskuteční 28. června v O2 Aréně, se do Prahy vrátí oslavit 30 let od založení představitelé progresivního metalu, skupina Dream Theater. Jako předkapelu přivezou kapelu Black Star Riders.

 

 

„Přestože se červnová premiéra Prague Sounds Good! ponese v rockovém duchu, do budoucna bychom pod tímto názvem do Prahy rádi přivezli i umělce reprezentující jiné hudební styly. V tuto chvíli již s několika dalšími zajímavými jmény světové zahraniční scény intenzivně jednáme a není tak vyloučeno, že druhý díl Prague Sounds Good! uvedeme ještě do konce roku“, prozradil Patrik Svitek za pořádající agenturu NuCoast, která v Čechách organizuje vystoupení Dream Theater již potřetí a která u nás ve spojení s Nova Music uspořádala již desítky hudebních akcí včetně dvou ročníků festivalu Aerodrome, koncertu Bon Jovi nebo Rise Against.

Čtěte také: Dream Theatre v Praze dostáli svému názvu

Black Star Riders je britská rocková skupina vzniklá v prosinci 2012. Skupinu založili členové skupiny Thin Lizzy, kteří se rozhodli nahrát nové album a nechtěli ho vydat pod názvem Thin Lizzy z úcty k jejímu původnímu frontmanovi Philu Lynottovi. Ze skupiny hrají čtyři členové Thin Lizzy - kytaristé Scott Gorham a Damon Johnson, baskytarista Marco Mendoza a zpěvák a kytarista Ricky Warwick. Další dva členové Thin Lizzy - bubeník Brian Downey a hráč na klávesové nástroje Darren Wharton se rozhodli nestát se členy této formace. Nového klávesistu skupina nepřibrala, namísto bubeníka přišel Jimmy DeGrasso. Během ledna 2013 nahráli své první studiové album nazvané All Hell Breaks Loose. V roce 2014 ze skupiny odešel Marco Mendoza a nahradil jej Robbie Crane. Druhé album nazvané The Killer Instinct vyšlo v únoru 2015 a v dubnu se tato parta vydá na celosvětové turné.

 

 

Progmetalovou skupinu Dream Theater založili v roce 1985 studenti Berklee College of Music Mike Portnoy (bicí), John Myung (baskytara) a John Petrucci (kytara). Původně vystupovali pod jménem Majesty. Takto vydali jednu demonahrávku a přibrali zpěváka Charlieho Dominiciho. Později zjistili, že jméno, které si zvolili, má už jistá jazzová formace, a tak si zvolili jméno Dream Theater. Přibrali klávesáka Kevina Moora a v roce 1989 vydali první album When Dream and Day Unite. Po tomto albu opustil kapelu zpěvák Dominici kvůli osobním a uměleckým rozporům. Po třech letech nahráli další album Images And Words, už se zpěvákem Jamesem LaBriem. S klávesákem Moorem nahráli ještě jedno album, a pak ho, kvůli profesionálním neshodám, vystřídal Derek Sherinian. Nahrál jenom jedno album, a poté ho nahradil Jordan Rudess. V tomto složení zůstali až do roku 2010, kdy z kapely odešel bubeník Mike Portnoy, místo kterého do skupiny přišel Mike Mangini. Přestože nejsou příliš známí ve středním proudu, stali se jednou z nejvíce komerčně úspěšných skupin hrajících progresivní styl od vrcholu progresivního rocku v sedmdesátých letech.
Skupina je velmi známá díky vysoké technické zdatnosti všech hráčů, kteří vyhráli mnoho ocenění hudebních časopisů. Hráči Dream Theater jsou vysoce uznáváni mezi nejlepšími rockovými a metalovými hudebníky, takže často spolupracují i s jinými interprety a skupinami. Dream Theater jsou také známí svými charakteristickými texty, kvalitními koncerty, nezaměnitelným logem, perfektními audionahrávkami a originálními coververzemi písní.

 

 

Jak v nedávném rozhovoru pro portál simcoe.com prozradil zpěvák James LaBrie, v únoru se Dream Theater sešli opět ve studiu, kde zahájili přípravy nového alba. Zatím bezejmenná novinka by se pod záštitou vydavatelské společnosti Roadrunner měla v prodeji objevit letos na podzim. „Rád bych všechny naše fanoušky ujistil, že s natáčením nových desek opravdu nekončíme. Nehodláme se stát nostalgickou skupinou, naopak. Milujeme to, co děláme, jak skládání nových alb, tak koncertování. Proto stále fungujeme a stále se vyvíjíme“, řekl LaBrie.

Předprodej vstupenek na Prague Sounds Good! bude zahájen tento pátek 27. března v síti Ticketportal, kde budou lístky k zakoupení za 990 korun k stání a 1390 korun k sezení.

 

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.