21.06.2015 9:00

E + E: Eluveitie a Epica vystoupí na podzim ve Zlíně

Švýcarská skupina Eluveitie a holandská formace Epica vyráží na společné turné Švýcarská skupina Eluveitie a holandská formace Epica vyráží na společné turné Zdroj: Oficiální facebookový profil skupiny Eluveitie
Těžko říct, na kterém festivalu či na které akci přesně se setkala švýcarská folk metalová skupina Eluveitie a nizozemská formace Epica v čele s pohlednou zpěvačkou Simone Simons. Každopádně slovo dalo slovo a na podzim vyráží na společné turné, v rámci něhož poctí svojí návštěvou také Českou republiku. 
 
Co mají skupiny společné a proč vás jejich společný koncert, který se uskuteční 30. října, bude bavit? Obě před nedávnem (přesněji řečeno minulý rok) přihodily do svých sbírek nové album a obě tato alba byla předními zahraničními servery hodnocena jako zdařilá, některými dokonce jako mimořádně zdařilá. V případě Eluveitie se jednalo a jedná o desku s názvem Origins, která obsahuje hity jako The Call Of The Mountains, Celtos, King, Sucellos či Vianna a s níž se u nás skupina s úspěchem objevila v listopadu minulého roku.
 
V případě holandské formace Epica se jedná o desku s názvem The Quantum Enigma, která vyšla na jaře minulého roku. I šesté studiové album a první album po porodu frontwoman Simone Simons schytalo nadmíru pozitivní hodnocení. Psalo se, že písně, které na album najdeme, jsou mnohem uhlazenější, živější a dramatičtější než kdy dřív.  Jak se tak zdá, obě kapely se do Čech chystají s notnou náloží kvalitní muziky. Jako vždy, ostatně. 
 
„Ze Švýcarska do Indie, z Evropy do Severní Ameriky, z klubů na festivaly, naše Origins World Tour je dosud nejrozsáhlejší turné. Stále ale nejsme unavení!“ hlásá skupina Eluveitie. Podobně je na tom také nizozemská skupina, za níž o plánovaném turné promluvil kytarista Isaac Delahay: „Jsem tak nadšený! Lepší způsob jak završit cestu kolem světa s albem „Quantum Enigma“ není. Společně s Eluveitie tomuto koncertu dodáme dva různé žánry a jeho spojení bude excelentní! Velká metalová paráda s folkovou polevou, mňam! K tomu přidáme několik vynikajících riffů od Švédů a můžete očekávat vrchol!“
Sledujte metal na Facebooku:
 
Ano, obě skupiny na turné doprovodí švédská skupina Scar Symmetry, o níž tu sice doposud nebyla řeč, ale kterou vám nemůžeme zatajit. Skupina vznikla již v roce 2004 a od té doby brázdí pódia s typickým švédským death metalem, který sice nevyniká bůh ví jakou originalitou, zato je precizní a technicky kvalitní. 
 
Pozor, pokud si ale myslíte, že lístků bude přehršel, mýlíte se. Jedinou zastávkou, která se do našlapaného turné vešla, je zastávka ve zlínské hale Euronics (ano, to je ta, kde většinou bývá zimní mutace festivalu Masters of Rock). Dobrá zpráva je, že lístky jsou stále k dostání, a to v klasických předprodejích či na právě na stránkách Masters of Rock. Cena 690 korun však platí jen do konce srpna. 
 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.