16.06.2015 7:00

Australská skupina Sheppard již brzy v Praze

Sheppard Sheppard Zdroj: outinperth.com

Jejich hitovka Geronimo obletěla svět, přestože mnozí nevědí, že za touto písničkou stojí právě kapela Sheppard, tenhle singl zná opravdu skoro každý. Pokud chcete slyšet další písničky, tak se můžete přijít podívat na jejich vystoupení 29. června v pražském Lucerna Music Baru.

Indie-popová australská kapela byla založena roku 2009, jejich debutové album Bombs Away, však vyšlo až v roce 2014. CD hned sklidilo velký úspěch a dosáhlo až na zlatou desku. Jméno kapely je zároveň příjmením sourozenců Sheppardových (George, Amy a Emma), kteří tvoří jádro kapely a vlastně stojí za jejím vznikem. Dále je kapela tvořena Michaelem Butlerem a Jasonem Bovinem, kteří mají na starosti kytary a vokály a bubeníkem Deanem Gordonem.

 

 

Jak už bylo řečeno, singl Geronimo získal ocenění nejen v Austrálii, ale všude možně po světě (například v Itálii) a i v českých hitparádách se držel poměrně dlouho na velmi slušném druhém místě. Album v Evropě vyšlo až na začátku letošního roku, brzy následované dalším hitem Let Me Down Easy, ten bohužel neměl takový ohlas jako Geronimo. Kapela byla minulý i letošní rok nominovaná na pár australských cen a některé z nich i vyhrála – například cenu APRA, AIR nebo ARIA.

Čtěte také: Alt-J poprvé v Praze

Pokud Vás kapela zaujala, a nebo jste zjistili, že pár písniček přece jenom znáte a rádi si poslechnete další, tak si rozhodně nenechte ujít vystoupení v pražské Lucerně na konci června. Lístky můžete zakoupit v síti Ticketpro nebo přímo v Lucerna Music Baru.

Média

Sheppard - Geronimo

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.