01.06.2024 15:13

Gotická post punková legenda The Cult míří do Prahy Doporučeno

The Cult The Cult Zdroj: archiv kapely

Britská kapela The Cult, která se proslavila hity jako She Sells Sanctuary a Fire Woman, vystoupí 23. července v pražském prostoru ARCHA+. Pro fanoušky post punku a gotické scény to bude bezpochyby nezapomenutelný zážitek.

The Cult vyráží na turné po Velké Británii a Evropě s označením The 8424, kterým si připomene 40 let existence. V programu opráší hudebníci všech jedenáct alb ze své diskografie a spolu s fanoušky si připomenou ty nejlepší hity. The Cult zaujímají významné místo v hudební historii, a to především díky svému průkopnickému využití post-punku, hard rocku i experimentalismu. Ve své tvorbě se nebrání rozličným hudebním žánrům, ani inspiraci ostatními hudebními kolegy.
Díky své hudební zdatnosti, nekompromisnímu přístupu a podmanivé pódiové prezentaci si vytvořili nezaměnitelnou identitu a zároveň vytyčili nová teritoria, která zkoumají. Formativní léta kytaristy Billyho Duffyho v manchesterském undergroundu nebo přelomový projekt zpěváka Iana Astburyho Gathering of the Tribes zanechaly nesmazatelnou stopu v moderní hudbě a zásadním způsobem ovlivnily i jejich vývoj.

The Cult vznikli v roce 1984 v Anglii. Od té doby se prosadili jako zásadní představitelé svého žánru, prodali miliony alb a získali řadu mezinárodních zlatých a platinových ocenění. Uznání jim přineslo už druhé album Love z roku 1985, na kterém se objevila nestárnoucí rocková hymna She Sells Sanctuary a také oblíbený singl Rain. Ohromný komerční úspěch přinesla deska Sonic Temple z roku 1989, nabitá hity jako Fire Woman, nebo Edie (Ciao Baby). V roce 2022 vydali zatím poslední studiovku Under the Midnight Sun.

Koncem roku 2023 Astbury a Duffy reformovali předchůdce The Cult s názvem Death Cult pro sérii koncertních vystoupení, ve Spojených Státech a Velké Británii. V prvních měsících roku 2024 kapela vystoupila v The Howard Stern Show a zahájila sérii vinylových reedicí celé řady svých kritikou oceňovaných alb.

Aktuální sestava The Cult:

Ian Astbury – zpěv
Billy Duffy – kytara
John Tempesta – bicí
Charlie Jones – basa
Mike Mangan – klávesy

Lístky jsou k zakoupení zde.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.