25.05.2024 8:58

Kultovní Living Colour se vrací do Prahy Doporučeno

Living Colour Living Colour Foto: Mark Bennett Photography, FB stránky kapely

Američtí Living Colour se po několika letech opět vrací do Prahy, můžeme se těšit na jejich hudební smršť, v které bravurně kombinují žánry rock, metal, funky i jazz a to vše okořeněné prvky černošské hudby.

Living Colour byli na vrcholu popularity na přelomu osmdesátých a devadesátých let. Kapelu založil v roce 1984 kytarista Vernon Reid s členy sdružení Black Rock Coalition. Jejich první dlouhohrající album Vivid obsadilo v roce 1988 šesté místo v žebříčku Billboard 200 a skladba Cult of Personality získala cenu MTV Video Music Award for Best Group Video a Grammy Award pro nejlepší hardrockovou skladbu. Texty Living Clour vycházeli z pocitů mladé černošské generace z jejího postavení v rámci americké společnosti. V roce 1995 se skupina rozpadla a její členové se vydali na sólovou dráhu, ale v roce 2000 se znovu spojili, začali koncertovat a vydávat desky. Tato legendární newyorská parta zásadně ovlivnila hudební scénu devadesátých let a dodnes jejich hudba neztratila nic ze svého podnmanivého feelingu. Současná sestava je Vernon Reid, Corey Glover, Will Calhoun a Doug Wimbish.

Do Prahy zavítají 15. července a lepší klub než Lucerna Music Bar si snad ani nemohli vybrat - zdejší polokruhové podium umožní fanouškům být kapele úplně nejblíž. Večer odstartuje pražsko-liberecká rocková čtveřice Nanday. Jak o sobě píší na svém webu, jsou: " ... partou zkušených divochů, kteří objevili společnou energii a přetavili ji do syrového rockového nářezu, pohybujícího se od tvrdých riffů až po taneční rytmy." Zformovali se nedávno, v roce 2019 a jejich repertoár ja založen na autorské hudbě s českými texty. Více se o této partičce můžete dozvědět na www.nanday.cz

Čtěte také : Čtveřice kytaristů se v rámci projetu Electric Guitarlands představí v Praze

Jak jsme zmiňovali, Living Colour se v Praze dlouhou dobu neukázali a o jejich koncert plný divokých rytmů bude velký zájem. Vstupenky jsou již v prodejních sítích k dostání za cenu 990 korun a pokud patříte mezi jejich fanoušky, rozhodně nákup neodkládejte.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.