05.12.2019 22:01

Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy Doporučeno

Protože se návrat ztracených synů Michaela Kiskeho a Kaie Hansena do sestavy Heloween setkal s ohromujícím zájmem a následující turné Pumpkins United (se dvěma zastávkami v České republice) dokázalo po celém světě nalákat stadiony nadšených fanoušků, bylo zjevné, že nemůže následovat nic jiného než další studiovka. Kapela práce na ní potvrdila, ale žádné bližší informace neposkytovala. Až dosud.

Už je to více než třicet let, co německá parta Helloween vydala dvoudílný epos Keeper of the Seven Keys, čímž způsobila malou hudební revoluci a položila základní kámen k tomu, čemu se dnes říká power metal. Nečekaný úspěch mladičké hudebníky zaskočil a nelítostná mašinerie hudebního byznysu rychle naleptala pohodu v sestavě. Těsně po evropském turné se odporoučel znechucený kytarista Kai Hansen, aby hledal tvůrčí svobodu a našel ji ve vlastním projektu Gamma Ray.

Jeho bývalí kumpáni se mezitím snažili zuby nehty vymanit ze škatulky, do níž se svým veledílem sami zavřeli, což po vydání takřka popové desky Chameleon vedlo téměř ke konci jejich kariéry. Rozbroje nakonec vedly k vyhazovu zpěváka Michaela Kiskeho. Napsat, že se jednalo o rozchod plný hořkosti, by bylo asi velkým podceněním situace, oběma směry od té doby létaly hektolitry jedovatých slin. Každopádně, Kiskeho místo v sestavě obsadil Andi Deris a Helloween se deskou Master of the Rings vrátili do starých kolejí, ze kterých již neodbočili.

Přesto velká část fanoušků hlavně Kiskeho odchod (a kvality jeho nástupce) nikdy nepřekousla. Bývalý frontman se na čas vypařil ze scény, aby se vrátil holohlavý v projektech jako Supared či Place Vendome. Kudy chodil, tudy se zapřísahal, že s metalovou hudbou už nechce mít nic společného. Teda aspoň do té doby, než přišel Tobias Sammet a účastí na metalové opeře Avantasia vrátil svůj idol zpět na výsluní. Čas opět ukázal, jak spolehlivě dokáže obrousit jakoukoliv hranu a slovíčko nikdy ho dokáže obzvláště pobavit. A tak si oba ztracení synové nakonec přece jen našli cestu zpět do náručí svého mateřského souboru. Úspěšné turné potvrdilo správnost tohoto kroku. Dvoudiskový živák Pumpkins United vyšel 4. října letošního roku a od té doby se Helloween mohli věnovat práci na novince.

 

 

Tu v současnosti nahrávají ve svém rodném Hamburku, konkrétně v H.O.M.E. Studios. Při práci využívají analogovou technologii, díky níž se chtějí vrátit ke kořenů. K tomu má přispět i fakt, že bicí party nahrává Dani Löble na původní soupravu tragicky zesnulého prvního bubeníka Helloween Ingeho Schwichtenberga. Producenty nahrávky jsou Charlie Bauerfeind a Dennis Ward. Vydání se plánuje na přelom srpna a září příštího roku. A následovat bude světové turné, které Helloween přivede znovu zpět do Prahy, konkrétně do O2 areny, a to 15. října 2020.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.