17.10.2015 13:06

Hvězdy světové jazzové scény zavítají na festival Jazz ON5

Od 20. do 24. října proběhne v klubu Jazz Dock jeho domácí a již sedmý ročník Mezinárodního festivalu JAZZ ON5. Vystoupí interpreti z USA, Velké Británie, Nizozemska, Francie, Izraele, Austrálie, Slovenska i ČR.

Hlavními hvězdami festivalu budou saxofonista Chris Potter, trumpetista Avishai Cohen (neplést s basistou a zpěvákem Avishaiem Cohenem) a zpěvačka Becca Stevens. Chris Potter - jeden z nejslavnějších světových saxofonistů – vystoupí v Jazz Docku tentokrát se svým novým hvězdným triem. V této sestavě exceluje věhlasný kontrabasista Larry Grenadier, kterého známe zejména z tria Brada Mehldaua a fenomenální bubeník Jonathan Blake, jenž dříve hrával např. s Tomem Harrellem nebo Kenny Barronem.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Trumpetista Avishai Cohen si se svým projektem Triveni již vydobyl velké renomé na mezinárodní scéně a jeho temný a modernistický sound je kritikou velmi ceněn (DownBeat, New York Times). Jeho album "Dark Nights, které natočil společně s bubeníkem Nashetem Waitsem a basistou Omerem Avitalem, osciluje od intimních a baladických pasáží po elektrifikované progresivní groovy.

Newyorská zpěvačka, kytaristka a skladatelka Becca Stevens vydala nedávno album "Perfect Animal", které sklízí obrovské uznání. Mnohostranná písničkářka si již vybudovala základnu věrných fanoušků po celém světě a svoji hudbou na pomezí folku, jazzu i alternativního popu si podmanila diváky na mnoha prestižních festivalech, v koncertních sálech i malých klubech. Její hudba je autentická, upřímná, s nádechem lidovosti, ale při tom sofistikovaná a kompozičně dotažená. Becca Stevens kromě zpěvu ještě doplňuje celou instrumentaci hrou na kytaru, ukulele nebo charango.

 

 

Také v další festivalové dny uvidíme mnoho zajímavého: nizozemská soulová skupina Tristan hraje opravdu energickou směs soulu, funku a jazzpopu a v jejím čele stojí charismatická zpěvačka Evelyn Kallansee, která diváky okouzlí svým sametovým hlasem. Mina Agossi je zase francouzská zpěvačka s africkými kořeny, která žije v Paříži a koncertuje po celém světě. "..má v srdci Afriku, v hlavě jazz a v těle podivné rytmy...", napsal o ní odborný tisk. Také příznivci moderního jazzu si přijdou na své - budou moci shlédnout např. koncerty britského saxofonisty Andy Schofielda nebo významného českého kontrabasisty Jaromíra Honzáka. Celé hudební spektrum festivalu doplní ještě kytarista a zpěvák Zdeněk Bína se svým projeketem Bird Live nebo Kirill Yakovlev s kapelou Cirilic.


Festival bude též obohacen o dva workshopy, australské zpěvačky Michelle Nicolle a našeho předního jazzového kytaristy Libora Šmoldase. Oba vyučující budou samozřejmě též interprety festivalu. Workshopy jsou zaměřeny na dětské posluchačstvo, tedy mají děti vstup zdarma. Každý festivalový večer se budou konat dva koncerty v žánrově pestrém rozpětí, tedy si během tohoto nabitého kulturního týdne přijde na své každý divák - ať už obyvatel MČ Praha 5, Prahy, nebo obecně celé ČR potažmo Evropy.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.