19.10.2015 13:00

Scooter se těší na české fanoušky

Legendární němečtí Scooter se chystají na koncert do Prahy, tým pořadtelů s nimi natočil zdravici a pozvání na toto vystoupení pro české fanoušky.

 Do domovského Hamburku se za kapelou Scooter vypravil štáb naší komerční televize společně se zástupci pořadatelů koncertu u nás. Setkali se s nimi v soukromém nahrávacím studiu, kde vládla přátelská atmosféra. Frontman kapely H.P.Baxxter ke koncertu v Čechách za celý band řekl: „Těšíme se po delším čase zase do Prahy, v tomto krásném městě se nám hrálo vždy dobře a moc se těším, že za měsíc se s našimi českými příznivci zas potkáme.”  S úsměvem a narážkou na hit kapely How Much Is the Fish dodává : „Musíme po čase zjistit, zač jsou teď ryby u Vltavy. My ze sebe vydáme vše, a věřím, že naši fandové taky… “ Ani ne za měsíc máme kapelu Scooter z Hamburku tady - 13. listopadu jim bude patřit Malá sportovní hala na Výstavišti v Praze. A jak je o jejich koncertech známo, bude to parádní show pro milovníky jejich hudebního stylu. Naživo je kapela dravá, nešetří zvukem ani světelnými efekty a pyrotechnikou, takže především v prvních řadách bude pěkně horko. Důkazem toho je velký zájem o vstupenky, kterých k dnešnímu datu už mnoho volných nezbývá.

Čtěte také: Madonna se opět po pár letech vrací do Prahy

Vznik skupiny Scooter je datován od roku 1993, i když jeho zakladatelé šlapali cetičkou k ní různými kapelami již od roku 1986. Základ tvořila partička Celebrate the Nun, hrající ve stylu tehdy populární nové vlny a syntpopu, ve které se setkali H.P.Baxxter (vlastním jménem Hans Peter Geerdes) a Rick J. Jordan. Ty vzal o tři roky později pod svá křídla manažer Jens Thel a spolu vytvořili remixovou skupinu Loop.
Již jako Scooter v roce 1993 začali na svých koncertech klást důraz na kontakt s publikem formou propracované podiové show se vším, co k ní patří. Typickým pro jejich písně mixující syntpop, hard trance a hardcore je zmutovaný frekvenčně zkreslený hlas zpěváka. Vlna jejich popularity rychle zaplavila nejen Německo ale i přilehlé země tehdejšího východního bloku. Spolu s dalšími německými kapelami Kraftwerk, Modern Talking, Rammstein, Scorpions, Bonney M. a Tangerine Dream  patří dnes mezi ty nejúspěšnější. Do první desítky hitparád přispěli celkem 23 hity, což je historicky nebývalé. Destitisíce fanoušků mají doma jejich desky a nevynechají příležitost zatančit si na jejich koncertech.

Sledujte rock na Facebooku:
 

Nyní máte šanci zažít naživo podiovou show Scooter i vy. Na jejich pražský listopadový koncert jsou vstupenky ke koupi za ceny od 765 korun v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal a GoOut.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.