Trio existuje již od roku 1985, kdy jej založil mladý začínající zpěvák Franz Treichler z malého městečka nedaleko Ženevy spolu s klávesistou Cesem Drossem a bubeníkem Frankem Bagnoudem.
Čtěte také: Koncert Young Gods: Nová vlna elektro-rockové psychedelie
Jméno skupiny bylo odvozeno od názvu EP legendárních Swans z roku 1984. Zpočátku se skupina orientovala především na tvorbu na pomezí post-punku a industrialu, přičemž jednoznačně preferovala temné francouzské texty. Treichler se v pozdějším rozhovoru přiznal, že důvodem tohoto rozhodnutí byl fakt, že tehdy neuměli pořádně anglicky. První etapa jejich tvůrčího období je zachycena na eponymní desce (1987), natočené na základě úspěchu singlu Envoye (1986).
Album L´Eau Rouge (1989), natočené již v jiné sestavě (Treichler – zpěv, Cesare Pizzi –klávesové nástroje, Use Hienstad –bicí), pokračuje ještě ve stejné linii, ale na třetí, nejslavnější nahrávce souboru, jež vyšla v roce 1992 pod názvem T.V. Sky, jsou slyšet písně veskrze industriální, nazpívané velmi obstojnou angličtinou, jako např. Skin Flowers. Trio s novým klávesistou Alainem Monodem, který Young Gods zůstává věrný až dodnes, s touto deskou slavilo velké úspěchy. Zhruba 48 minut trvající nahrávka se vyšplhala až do elitní stovky UK Charts.
V tomto zvuku se kapela nachází a podobnou hudbu hraje dodnes. Originální styl The Young Gods ovlivnil mnohé hudebníky, např. amerického multiinstrumentalistu Mikea Pattona, brazilské metalisty Sepultura, slavného kytaristu The Edge z U2, osobitého baskytaristu Devina Townsenda, a dokonce i samotného Davida Bowieho na jeho industriální desce Outside (1995). Přes všechno kladné hodnocení od výrazných světových osobností sláva skupiny příliš nepronikla na ostatní kontinenty, známá je hlavně v Evropě, a to především ve frankofonních oblastech.
Zajímavý je ovšem ten fakt, že skupina má mnoho fanoušků i v naší republice, což je důvodem jejích častých návštěv. Letošní bude o to zajímavější, že v rámci nového turné kapely nabídnou Treichler, pro tento účel navrátivší se Pizzi a bubeník Bernard Trotin českým posluchačům naživo jejich raný repertoár. Fanoušci si tedy budou moci poslechnout staré vypalovačky jako Nous De La Lune, Fais La Mouette nebo Jimmy.
Vstupenky na sezení v Akropoli jsou již vyprodány, na stání stojí 590 korun. Na Flédu je možno koupit si vstupenky zhruba od 420 do 450 korun.