neděle, 20 říjen 2019 11:00

Bruce Dickinson z Iron Maiden přijede do Prahy už v pátek

Napsal(a)
Bruce Dickinson byl v České republice naposledy loni v létě. Společně s Iron Maiden. Bruce Dickinson byl v České republice naposledy loni v létě. Společně s Iron Maiden. Foto: Dominik Effenberg/musicweb.cz

Zpěvák britské kapely Iron Maiden, Bruce Dickinson, se znovu chystá do České republiky. Tentokrát ale přijede sólo. V Praze chce totiž představit svou autobiografii What Does This Button Do?. V druhé polovině večera bude Dickinson odpovídat i na dotazy publika.

 Britský zpěvák Bruce Dickinson přijede v pátek 25. října do České republiky. V pražském O2 universu představí svou autobiografickou knihu What Does This Button Do?, která vyšla v roce 2017. Český překlad zatím neexistuje. Dickinson v ní popisuje svůj život od dětství až do současné doby. Vypráví o svých hudebních začátcích, vzestupu s Iron Maiden, ale také o svých dalších koníčcích - letectví, historii, šermu, scénáristice či o vaření piva.

 

 

Během více než dvouhodinového večera hodlá Dickinson představit nejen knížku, ale i konkrétní historky ze života. Včetně těch, o kterých v knize nepíše. Ve druhé polovině vystoupení bude zpěvák odpovídat na dotazy publika. Česká republika je sice první zastávkou Dickinsonova knižního turné, podobné představení autobiografie ale už několikrát pořádal ve své domovské Velké Británii. Při svých vystoupeních, stejně jako v knize, nešetří vtipy, suchým britským humorem a sebekritikou. Své vyprávění často doprovází starými fotografiemi a videi. Na pódiu tak vzniká autentická stand-up komedie.

 

 

Zpěvák Bruce Dickinson se do kapely Iron Maiden dostal v roce 1981. Působil v ní až do roku 1993, kdy se vydal na sólovou dráhu. Turné skupiny využíval i k účasti na mezinárodních šermířských soutěžích v šermu kordem. Do Iron Maiden se vrátil v roce 1999 a působí u nich dodnes.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Přehled

 • Název akce: Bruce Dickinson - What Does This Button Do? - představení knihy
 • Datum: pátek, 25 říjen 2019
 • Místo: O2 universum Praha
 • Cena: 990 - 1 590 Kč

Další články

 • Guns N' Roses se v červnu vrátí do Letňan Guns N' Roses se v červnu vrátí do Letňan

  Letňanské letiště příští léto zažije velký návrat jedné z největších kapel rockové historie. Guns N' Roses před třiceti lety svým debutem Appetite for Destruction přepsali pravidla rockové hudby. A nyní se v plné síle vrací.

 • Půl století Aerosmith oslaví i v Praze Půl století Aerosmith oslaví i v Praze

  Aerosmith patří mezi nejzásadnější pojmy rockové historie. Na kontě mají tuny hitů, 150 milionů prodaných alb, ale i potíže se zakázanými substancemi, které je nejednou málem zahubily. Ze všech patálií se ale nakonec dokázali vyškrábat a tak to už dotáhli až na konec páté desetiletky. A v rámci oslav tohoto úctyhodného jubilea se po deseti letech vrátí i do pražské O2 areny.

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici

  Američtí Korn se po třech letech vrátí do České republiky. 30. května 2020 v pražské Tipsport Areně představí své poslední album The Nothing. Jako předkapela vystoupí francouzská deathmetalová skupina Gojira.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };