12.01.2012 14:00

Pearl Jam se po šesti letech vrací do ČR Doporučeno

Pearl Jam, skupina pocházející z amerického města Seattle, oznámila sérii koncertů a na seznamu nechybí ani Praha, která se 2. července zařadí mezi 10 evropských měst, kde se Pearl Jam letošní léto představí.

Pearl Jam loni oslavili 20. výročí své existence. Při této příležitosti vydali reedice starých alb, knihu a natočili dokument. K němu pořídili i povedený soundtrack. Pearl Jam je hudební skupina, která vznikla v roce 1990 v Seattlu. Jsou považováni za jednu z nejpopulárnějších rockových kapel devadesátých let. Jejich jméno je úzce spojeno s hnutím grunge.

Kapelu založili členové skupiny Mother Love Bone (Jeff Ament, Stone Gossard) a společně s kytaristou Mikem McCreadym a bývalým bubeníkem Red Hot Chili Peppers, Jackem Ironsem, nahráli pár demo skladeb, nicméně jim stále ještě chyběl zpěvák. Tím se stal surfař ze San Diega, Eddie Vedder. Velmi brzy pak vznikly základy prvních písní Pearl Jam (Alive, Once).

Debutová deska Ten vyšla už v roce 1991 a měla obrovský úspěch. Následovala alba Vs., Vitalogy a další. Od svého vzniku prodali Pearl Jam okolo 60 milionů kopií svých alb po celém světě. Kapela má na svém kontě 9 studiových alb, několik živých nahrávek, jednu kompilaci b-stran singlů a kompilaci největších hitů. Do České republiky přijíždějí Pearl Jam počtvrté.

Poprvé se tu představili 15. listopadu 1996 na turné k desce No Code, jejich druhá návštěva se odehrávala v rámci propagace nahrávky Binaural a naposledy se představili fanouškům v pražské O2 Areně před šesti lety. Všechny tyto akce se setkaly s velkým fanouškovským ohlasem.

Pearl Jam

Členové skupiny: Jeff Ament – basová kytara (od 1990) / Eddie Vedder – zpěv, kytara (od 1990) / Stone Gossard – kytara (od 1990) / Matt Cameron – bicí (od 1998)
Mike McCready – kytara (od 1990) / Boom Gaspar – klávesy (od 2002)

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.